طراحی سایت، محتوا،سئو و دیجیتال مارکتینگ

بهترین ایده‌های پول‌ساز برای طراحی سایت

2,702

 

ایده‌های پول‌ساز یعنی اینکه شما بتونید در کمترین زمان ممکنه با خلاقیتی که دارید به درامد برسید. در این مقاله توضیح کامل درباره این که چگونه یک موضوع برای سایت انتخاب کنیم و به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ و در آخر هم ایده‌های پول‌ساز برای طراحی سایت پیشنهاد میکنیم.

هنوز میخواهید صبر کنید تا کرونا از بین برود یا میخواهید کسب و کار اینترنتی خود را شروع کنید؟ البته برای شروع یک کسب و کار باید حتما یک ایده داشته باشید تا بتونید کار خود را شروع کنید.

چگونه یک موضوع مناسب برای سایت انتخاب کنیم؟

  • بررسی نیاز جامعه

یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که نیازهای جامعه را بررسی کنیم. سپس دقت کنید ببینید که شما کدوم نیاز را میتوانید به خوبی برطرف کنید. البته منظور این نیست که حتما دنبال پیاده کردن ایده جدیدی باشید اتفاقا برعکس شما میتوانید همان ایده های قدیمی را با روش و خلاقیت خودتان پیاده کنید. پیاده کردن ایده‌های جدید خیلی سخت تر است. مثلا چند سال پیش قبل از دیجی کالا یک سایتی فعالیت داست مشابه دیجی کالا بود که برای اولین بار تو ایران این خدمات را ارائه داد اما انقدر مسیر برای این سایت سخت شد که دیگر نتوانست کار خود را ادامه دهد. بعد از مدتی سایت دیجی کالا وارد شد و راحت‌تر و اصولی‌تر کار خود را گسترش داد و جای خودش را پیدا کرد. اینکه کسی یا کسانی قبل از شما یک ایده را پیاده کرده باشند مسیر را برای شما هموارتر می‌کند. همانطور که دیجی کالا در فرهنگ‌سازی برای فروش آنلاین خیلی تاثیر بزرگی داشته است.

ایده‌های پول‌ساز

اما اگر هنوز فکر می‌کنید که میتوانید ایده جدید خودتان را پیاده کنید یک بیزنس پلن درست با جزئیات بنویسید و به دنبال سرمایه گذار بروید و از دزدی ایده هم نترسید. این را در نظر داشته باشید که مساله مهم ایده نیست نحوه پیاده سازی آن است که اهمیت زیادی دارد. و نگران این مسله هم نباشید که کسی ایده شما را کپی کند چون به هرحال یک کپی کار همیشه یک کپی کار باقی خواهد ماند اما ایده پرداز شما هستید. پس همیشه یک قدم از بقیه جلوتر هستید.

ممکن است فکر کنید که میدانید جامعه چه نیازی دارد اما تخصص مورد نظر را ندارید که بتوانید آن نیاز را رفع کنید پس درامدی هم نمیتونید داشته باشید. درست است که اگر خودتان یک حداقل آگاهی در مورد آن کار داشته باشید کارتان سریع تر پیش میرود و راحت‌تر میتوانید موفق شوید اما اگر تخصص آن کار را ندارید میتوانید مدیریت و بیزنس را یاد بگیرید و تیم خودتان و تشکیل دهید و برای رفع مشکل متخصصان خوب استخدام کنید. پس دنبال بهانه نباشید و هرچه زودتر شروع کنید.

  • استفاده از کلمات کلیدی

برای اینکه سایت پربازدیدی داشته باشید باید از گوگل کمک بگیرید پس موضوعی را انتخاب کنید که با آن بتوانید از فرصتی که کلمات کلیدی برایتان ایجاد میکنند تا جای ممکن استفاده کنید.

  • آینده نگر باشید

ممکنه شما دست روی نیاز و تخصصی بذارید که فقط مناسب یک دوره کوتاه مدت است. اما این کار اشتباه است! شما باید چیزی را انتخاب کنید که جای پیشرفت داشته باشد. حال منظور چیست؟ بگذارید با یک مثال ساده بیشتر توضیح دهم. این روزها همه ما در اینستاگرام بلاگرای مختلف را دنبال می‌کنیم بعضی از آنها تخصصی دارند و در حوزه خاص فعالیت میکنند. مثل والولند که در حوزه دکوراسیون و معماری فعال است و مدتی است که سایت فروشگاه خود راه اندازی کرده است. یا آتنا بیباک که مربی ورزش است و برند خود را دارد و بلاگرای دیگر که هر کدام در یک حوزه خاص، تخصصی کار میکنند. اما بعضی از بلاگرها هم هستند که فقط از روزمرگی خود پست میگذارند و البته درآمد بالایی از تبلیغات دارند. اما فرض کنید اینستاگرام به هر دلیلی دیگر نباشد! بنظرتون کدوم گروه بیشتر ضرر میکنند؟ 

ایده‌های پول‌ساز

درست است کسانی که هیچ تخصصی ندارند و فقط از روزمرگی خود محتوا درست میکنند. یک متخصص همیشه میتواند برای آموزش یا فروش تخصص خود سایت بزند یا در یک پلتفرم دیگر فعالیت کند اما گروه دوم دیگر نمیتوانند فعالیت کنند تا زمانی که دوباره پلتفرمی با مخاطبان اینستاگرام داشته باشند. چون هر کدام از این فضا‌ها مخاطبان خاص خود را دارد که سلیقه‌های کاملا متفاوتی دارند. البته میتوانند یک وبلاگ شخصی راه اندازی کنند و مطالب مورد علاقه و کارهای روزانه خود را آنجا بنویسند اما در این دوره باید زندگی خیلی جذابی داشته باشید که مخاطب زیادی را جذب کنید و بعد به درآمد برسند چون سایت مثل اینستاگرام زود رشد نمیکند.

اگر تو انتخاب اینکه اینستاگرام فعالیت کنید یا سایت داشته باشید مردد هستید پیشنهاد میکنم مقاله اینستاگرام یا سایت را مطالعه کنید

  • به کار خود علاقه داشته باشید

فقط به پول و درآمد فکر نکنید باید موضوعی را انتخاب کنید که از وقت گذاشتن برای آن لذت ببرید. باور کنید که فقط درآمد بالا نمیتواند انگیزه کافی برای ادامه مسیر را به شما  دهد. پس وقتی لیستی از نیازهای کاربران را آماده کردید به دنبال آن فیلدی باشید که  بیشتر از همه دوست دارید. سایت داشتن یا به طور کلی کسب و کار داشتن با وجود درامد بالا خیلی سخت‌تر و پرزحمت‌تر از چیزی هست که فکر می‌کنید. اگه به حوزه کاری خود علاقه نداشته باشید ممکن است خیلی زود خسته شوید. پس کاری را انتخاب کنید که دوست دارید و میتوانید مثلا در روز ۱۰ ساعت میتوانید برای آن وقت بذارید شروع کنید.

  • برنامه کاملی برای رسیدن به درآمد داشته باشید

ممکن است بخواهید محصول خود یا چیزی که دیگران تولید میکنند را بفروشید یا خدمات مجازی ارائه دهید باید کاملا همه جوانب کار را با تمام جزئیات بررسی کنید. حتما یک بیزنس پلن آماده کنید و همه احتمالات را در نظر بگیرید.

ایده‌های پول‌ساز برای طراحی سایت:

میتونید وبلاگ شخصی راه اندازی کنید و در مورد هر چیزی که علاقه دارید مطالب سرگرم کننده بنویسید.

یا اگر کسب و کاری دارید و خدماتی ارائه میدهید برای ارائه بهتر آن خدمات و قرار دادن نمونه کارهای خود یک سایت شرکتی بزنید.

اگه دوست دارید یک سایت آموزشی داشته باشید و خودتان حرفه و تخصصی را بلد هستید که فکر میکنید مفید است یک سایت آموزشی بزنید و به آموزش مجازی و آنلاین بپردازید و اگر هم خودتون حرفه ای رو بلد نیستید یا نمیتوانید آموزش دهید یک بستری را آماده کنید تا مدرس‌ها بتوانند پکیج‌های آموزشی خود را در سایت شما به فروش برسانند یا برای کلاس‌های آنلاین از سایت شما استفاده کنند. ایده‌های پول‌ساز بهتر از این؟

یک سری سایت‌های آموزشی هم هستند که در رابطه با یک موضوع خاص فعالیت میکنند. مثلا فکر کنید کسی میخواهد کار اداری خاصی مثل ثبت شرکت را انجام دهد اما نمیدانیم روند انجام آن به چه صورتی هست یا یک نفر برای مهاجرت میخواهد اقدام کند و… 

اگر به صورت سنتی فروشگاهی دارید میتوانید آن را به فروشگاه اینترنتی تبدیل کنید و محصول خودتان را بفروشید یا اگر هم محصول ندارید میتوانید یک مارکت پلیس درست کنید و تا دیگران محصول خود را در آنجا برای فروش بگذارند.

این ایده به نظرم جز بهترین ایده‌های پول‌ساز است شما میتوانید بهترین‌ها را در هر چیزی پیدا کنید و صادقانه به مخاطب معرفی کنید مثلا بهترین کوله پشتی برای کوه نوردی یا بهترین نرم افرارهای ادیت عکس یا کفش برای پیاده روی اینطوری تبدیل به یک رجع مطمئن برای کاربران میشوید. حالا شاید پیش خودتون فکر کنید که چطور میشود از این سایت به درآمد رسید. اول اینکه اگر مخاطب زیادی پیدا کنید میتوانید با تبلیغات در سایت  به درآمد برسید. ولی اگر دوست هم نداشتید تبلیغ کنید مهمترین راهی که با آن میتوان به درآمد رسید به این صورت است که شما وقتی بهترین‌ها را معرفی می‌کنید مثلا بهترین کفش‌ها لینک خرید اون کفش ها را از سایتی که سیستم همکاری در فروش رو دارد را در سایت میگذارید. و وقتی مخاطب شما آن کفش را بخرد یک درصدی از فروش آن محصول هم به شما میرسد. الان دیجی کالا همکاری در فروش را دارد و خیلی‌ها از این طریق به درآمدهای خوبی هم رسیدن….

ایده‌های پول‌ساز دیگر هم اینکه اگر مربی ورزش هستید در شرایط کرونا هم که باشگاه‌ها تعطیل شده است میتوانید یک وب سایت طراحی کنید و در آن سایت کلاس‌ها را به صورت آنلاین برگزار کنید. و یا میتونید ویدیو آموزشی ضبط کنید و به صورت پکیج بفروشید.

بعضی‌ها هم به سایتهای خبری خیلی علاقه دارند میتوانید اخبار مختلف را در دنیا پوشش دهید و کلی ترافیک بگیرید. مثل اخبار روز تکنولوژی یا اخبار استارتاپ ها که الان خیلی ترند هستند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.