طراحی سایت، محتوا،سئو و دیجیتال مارکتینگ

10 نکته اساسی برای افزایش ترافیک سایت

4,210

در هنگام راه اندازی یک وب سایت، اولویت اول و اصلی شما باید محتوا باشد. باعث افزایش ترافیک سایت شود.

این فقط توصیه ما نیست، بیایید باهم به واقعیت ها نگاه کنیم: اگر محتوا و یا طراحی شما جذاب نباشد، بیش از یک سوم بازدیدکنندگان از سایت شما خارج میشوند.

محتوای جذاب وبسایت شما هم برای مخاطبان مهم است و هم برای SEO، اگر میخواهید نظرها را به خود جلب کنید باید تلاش کنید، اما نگران نباشید زیرا شما تنها نیستید.

در ادامه به معرفی 10 نکته مهم برای نوشتن محتوا، جذب مخاطبان و افزایش ترافیک سایت می پردازیم:

  1. مخاطبان خود را بشناسید.
  2. واضح و قابل فهم بنویسید.
  3. محتوا را بهینه سازی کنید.
  4. از لینک های مرتبط به محتوا استفاده کنید.
  5. از جملات و عبارات کوتاه استفاده کنید.
  6. استفاده از هرم معکوس
  7. از واژگان محاوره ای و دشوار استفاده نکنید.
  8. همواره منحصر به‌ فرد بنویسید.
  9. استفاده از calls-to-action
  10. محتوای خوب باید دارای ساختار مناسب باشد.

مخاطبان خود را بشناسید

مخاطب، فردی است که محتوا خطاب به او و برای او تولید می شود، شناخت رفتار و نیازهای او برای تولید محتوا بسیار مهم است. بنابراین، هر نویسنده‌ای باید با توجه به مخاطبین، محتوا را بنویسد، در غیر این صورت نویسنده موفقی نخواهید بود. نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که با توجه به کسب و کار، محصول یا خدمات باید با زبان مخاطب خود صحبت کنید.

بازار هدف را در نظر بگیرید و از خودتان سوال کنید: نظر آنها چیست؟ آنها از چه قشری هستند؟ میانگین سنی آنها چند است و غیره. پاسخ و نکات مورد نظر خود را بنویسید و با توجه به آن اولویت بندی کنید.

واضح و قابل فهم بنویسد

نویسنده زمانی می‌تواند به صورت واضح و قابل فهم بنویسد که خودش مطلب را فهمیده باشد و بداند محتوا قرار است چه پیامی را منتقل کند. همچنین زمانی که نویسنده مخاطبان خود را بشناسد، می‌تواند مفهوم را به خواننده منتقل کند. یک نویسنده خوب باید با استفاده از تکنیک‌هایی مانند انتخاب کلمات و اصطلاحات مناسب، استفاده از تصاویر، استفاده از جملات کوتاه و … هر موضوع پیچیده‌ای را برای خواننده به‌ صورت ساده بیان کند.

توجه کنید که از اصطلاحات غیر ضروری استفاده نکنید زیرا ممکن است برخی از خوانندگان را به خاطر عدم درک صحیح اصطلاح از دست دهید.

محتوا را بهینه سازی کنید

یک وبسایت خوب پر از محتوا عالی و با ارزش است، اما متاسفانه دیده نمیشود! چرا؟ ظاهرا شما خیلی تلاش کرده اید، پس چه چیزی را فراموش کرده اید؟

SEO فرایند استفاده از چندین تکنیک برای بالا بردن رتبه وب سایت شما در نتایج جستجوی کلمات کلیدی خاص در موتورهای جستجو است. سئو می تواند در مواقعی که مخاطب سایت برای پیدا کردن خدمات یا محصول مورد نیاز خود اقدام به جستجو در گوگل می کند مفید واقع شود. ابتدا باید بدانید کلمات کلیدی شما چیست؟  شما باید روی کلمات کلیدی تمرکز کنید. آنها هستند که اهمیت و ارزش سایت شما را ارزیابی میکنند و منجر به افزایش ترافیک سایت شما می‌شوند.

از لینک های مرتبط  به محتوا استفاده کنید

ابتدا شما باید قدرت و اهمیت لینک را درک کنید. لینک دهی به منابع خارجی به  موتورهای جستجو کمک می کند تا اعتبار محتوا وبسایت شما را تأیید کنند. از طرفی لینک دهی به مقالات مرتبط و مفید داخلی نشان می دهد که به آنچه می نویسید آگاه هستید و اعتماد خواننده را نیز بدست می آورید.

دقت کنید که به سایت هایی اشاره کنید که معتبر هستند زیرا به محتوای شما نیز اعتبار میبخشند. لینک دهی مزایای دیگری هم دارد، شما میتوانید مطلب خود را ساده تر بنویسید و از طریق لینک دهی مخاطب را به سایت دیگری بفرستید که مطلب را به طور کامل توضیح داده است، این به شما کمک میکند که یک موضوع را بیش از حد توضیح ندهید و مطلب خود را طولانی نکنید. در ادامه به این نکته نیز خواهیم پرداخت.

از جملات وعبارات کوتاه استفاده کنید

احتمالا شما در طول زندگیتان به صفحه “درباره من”  وبلاگ شخصی برخورد کرده اید که بسیار طولانی بوده و حتی ممکن است آن را با یک رمان کوتاه اشتباه گرفته باشید! شما در صورتی از خواندن مطالب طولانی لذت میبرید که نوشته دوست صمیمیتان باشد. بنابراین روی واضح و کوتاه نوشتن مطالب خود کار کنید تا شانس خوانده شدن آن را افزایش دهید.

بنابراین لازم نیست همه چیز را در یک متن بگویید، بهتر است بدانید که 75% خوانندگان ترجیح میدهند پست ها زیر 1000 کلمه باشند. پس با این کار شما همواره خواننده را وسوسه و تشویق میکنید تا مقالات بعدی شما را بخوانند.

استفاده از هرم معکوس

هرم معکوس با مهمترین بخش اطلاعات شروع می شود و سپس به آرامی و به ترتیب اولویت کاهش می یابد. بنابراین، با رتبه بندی مطالب خود شروع کنید تا بدانید که چگونه از این روش استفاده کنید.

وقتی متن خود را ویرایش می کنید، ساختار و فرمت آن را هم در نظر بگیرید. به یک داستان فکر کنید که شامل چه قسمت هایی است، عنوان، مقدمه  و موارد دیگر. اگر به درستی نوشته شود قطعا نتیجه میگیرید! این روش برای جلب توجه و نگه داشتن مخاطب عالی است.

از واژگان محاوره ای  و دشوار استفاده نکنید

کلمات محاوره ای و اصطلاحات خاص زمانی استفاده میشود که شما با دوستانتان صحبت میکنید، و برای خوانندگان وب سایت شما بی معنی است، فرض کنید مخاطبان شما وارد سایت میشوند و با کلماتی برخورد میکنند که چیزی درباره آنها نمیدانند و متوجه منظورتان نمیشوند. شما باید با کلماتی که ساده و قابل درک هستند با آنها صحبت کنید. با این کار شما تعداد خوانندگان خود را افزایش میدهید.

همواره منحصر به‌ فرد بنویسید

این نکته به همان سادگی که محتوای شما باید باشد ساده است. خوانندگان نمی خواهند  چیزی را که بارها و بارها تکرار شده است را  بشنوند. بنابراین به جز استفاده مداوم از کلمات کلیدی در محتوای وب سایت خود، از کلمات دیگر نیز استفاده کنید. به عنوان مثال، همیشه لازم نیست که بگویید “بخرید”، بعضی اوقات می توانید بگویید “تهیه کنید”.

برای اینکه مطمئن شوید که از کلمه ای بیش از حد استفاده نکرده اید، از دوست یا همکار خود بخواهید که متن شما را قبل از تایید نهایی بخواند و دقت کند کلمه ای را بیش از اندازه تکرار نکرده باشید.

استفاده از calls-to-action

CTA  یا calls-to-action معادل فارسی ندارد، همچنین ترجمه دقیقی برای این مفهوم وجود ندارد اما معنای تقریبی آن معادل با “دکمه فراخوان” یا “اقدام به عمل” است. استفاده درست از این دکمه، ارتباط مستقیمی با دانش بازاریابی دارد و می‌تواند بازدهی صفحات وب‌ سایت، خبرنامه‌های ایمیلی و بنرها را افزایش دهد.

در این مرحله از اثربخشی محتوای شما اطمینان حاصل می شود. CTA عبارت از اقداماتی است که می خواهید خوانندگان پس از ورود به سایت، یا دکمه خاصی که می خواهید روی آن کلیک کنند انجام دهند. به عنوان مثال، اگر میخواهید که خوانندگان را به خبرنامه خود جذب کنید، CTA شما طوری است که خوانندگان را تشویق به عضو شدن در خبرنامه میکند.

 محتوای خوب باید دارای ساختار مناسب باشد

عقربه های ساعت همیشه در حال حرکت هستند و زمان، ذات ساعت است. حال چرا این موضوع برای محتوا وبسایت شما مهم است؟ تحقیقات نشان میدهند که 66% از افراد ترجیح میدهند محتوایی تولید کنند که منحصر به فرد، همراه با طراحی جذاب، ساده و قابل فهم باشد.

با طراحی جذاب میتوانید توجه ها را جلب کنید و باعث افزایش ترافیک سایت شوید. ابتدا پاراگراف ها، لیست ها و شماره گذاری ها را مشخص کنید و از فضای سفید استفاده کنید، سپس طرح کلی سایت را در نظر بگیرید. شما میتوانید از طرح های ترند 2020 ایده بگیرید و متوجه شوید این روزها از چه طرحی (نوع فرمت نوشته تا تقسیم صفحات) استفاده میشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.