طراحی سایت، محتوا،سئو و دیجیتال مارکتینگ

بهترین نرم‌افزارهای طراحی و ساخت وایرفریم (wireframe)

5,567

برای طراحی وایرفریم(wireframe) با قلم و کاغذ هم میتونید این کار را انجام داد ولی با نرم افزار خیلی سریع تر و راحت تر این کار انجام پذیر است. تو این پست قصد دارم بهترین نرم افزارها برای ساخت وایرفریم را معرفی کنم. اگر نمیدونید وایرفریم چیست قبل از این مقاله حتما مقاله “وایرفریم چیست؟” را بخوانید.

Wireframe.cc

ساخت وایرفریم با Wireframe.cc

وایرفریم سی سی یک ابزار تحت وب هست که خیلی راحت و سریع میتونید ساخت وایرفریم را شروع کنید. شما محدود به نصب نرم افزار نیستید و هرجا ایده‌ای به ذهنتون رسید میتونید به اینترنت متصل شوید و با سرچ کردن این ابزار طراحی خودتون را شروع کنید. رابط کاربری ساده ای که دارد باعث محبوبیتش بین خیلی از کاربرها شده است اما باز استفاده از آن سلیقه‌ای هست. پالت رنگی محدودی هم دارد.

نرم افزار Adobe XD

ساخت وایرفریم با نرم افزار Adobe XD

این ابزار برای طراحی UX و UI  ساخته شده است.  که با کمک امکاناتی آن میتونید برای طراحی و ساخت وایرفریم هم ازش استفاده کنید. یک ویژگی خوبی که داره این است که با نرم‌افزارهای محبوب و مهم ادوبی مثل فتوشاپ و ایلاستریتور هم لینک است و  بدون اکسپورت گرفتن، خیلی راحت میتونید فایلها رو با هم رد و بدل کنید.

نرم افزار UX pin

ساخت وایرفریم با UX pin

این ابزار مناسب کار تیمی هست و امکانات خوبی را برای این منظور در نظر گرفته است. در اصل یک پلتفرم برای طراحی و ساخت UX هست که برای طراحی وایرفریم هم میتونید از آن استفاده کرد.

نرم افزار MockFlow

ساخت وایرفریم با MockFlow

ماک فلو رو میتونید هم آفلاین و هم آنلاین استفاده کنید. اما اگر آنلاین استفاده کنید امکانات بیشتری در اختیارتون قرار میدهد. این نرم افزار گزینه مناسب و ساده‌ای برای طراحی نمونه اولیه و پروتوتایپینگ هست و ابزارهای طراحی خوبی را در اختیارتون میگذارد.

تقریبا هر چیزی که برای ساخت وایرفریم لازم داشته باشید را تو این نرم افزار پیدا کنید. نسخه‌ آنلاین آن 25 گیگابایت هم فضای ابری دارد و بهتون اجازه می‌دهد همزمان تا 5 نفر روی یک پروژه کار کنید.

ابزار Balsamiq Mockups

ساخت وایرفریم با Balsamiq Mockups

Balsamiq Mockups  تو این ابزار با کشیدن و رها کردن دکمه‌ها و لیست‌ها خیلی سریع وایرفریم را میتوانید طراحی کنید. در کل این ابزار برای سریع‌تر کردن روند طراحی ساخته شده است. و برای کسانی مناسب است که نمیخواهند برای یادگرفتن طراحی وایرفریم خیلی زمان بگذارند.

نرم افزار Sketchs

ساخت وایرفریم با Sketchs

اسکچز نرم افزار طراحی دیجیتال هست که امکانات زیاد و خوبی را ارایه میدهد و یکی از ویژگی های خوب این نرم افزار این است که پرداخت ماهیانه ندارد. یک بار نرم افزار را خریداری میکنید و برای همیشه ازش استفاده میکنید. ویژگی بعدی Open Source بودن آن است که میتونید پلاگین سفارشی خودتون را بنویسید. اسکچز در کنار همه ویژگی های خود امکاناتی هم برای طراحی وایرفریم دارد که میتونید ازش استفاده کنید.

Justinmind

ساخت وایرفریم با justinmind

Justinmind  نرم افزار مبتنی بر وب هست و امکانات زیادی برای طراحی و ساخت وایرفریم دارد. و روی  iOS، SAP .Android  کار میکند.

پلت‌فرم: Mac OS, Window

Miro

ساخت وایرفریم با miro

با کمک یک هاب یک سیستم همکاری درست میکنند که تیم‌ها بتونن به صورت دورکاری با هم کارکنند. این ابزار هم با کمک امکاناتی که داره مثل ویجت‌ها، قالب‌های از پیش ساخته شده است و وایت برد و… است. سعی دارد این حس را به تیم القا کند تیم در کنار هم کار میکنند. Miro یکی از محبوب‌ترین و کاملترین برنامه‌های طراحی و ساخت وایرفریم است.

Fluid UI

ساخت وایرفریم با fluid ui

Fluid UI  کتابخانه‌های داخلی با بیشتر از 2000 مولفه داخلی برای iOS, Android, Windows  دارد. و صفحات با درگ کردن عناصر از این کتابخانه‌ها ایجاد می‌شوند.

پلت‌فرم: مرورگر وب و دسکتاپ کلاینت بر روی برنامه‌های Mac/Windows/Linux, plus Android/IOS جهت پیش‌نمایش طرح‌ها

 Axure RP

ساخت وایرفریم با  Axure RP

Axure RP هم به شما اجازه ایجاد mockups را میدهد و یک نمونه اولیه تعاملی ایجاد کنید. این ابزار کلی نقشه سایت و ویجت های متنوع هم دارد.

HTML mockups تعاملی می‌تواند برای وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها ایجاد شود و به شما این امکان را میدهد که طراحی برنامه را روی تلفن همراه خود با عملکرد داخلی ببینید.

Pidoco

ساخت وایرفریم با Pidoco

Pidoco خیلی شبیه Axure هست. چون هم کتابخانه‌ای از عنصرهای رابط مختلف دارد که با استفاده از شیوه درگ/دراپ میتوانید استفاده کنید.  هم میتوانید چند صفحه و لایه را اضافه کنید.

نمونه‌های اولیه خود را می‌توانید آنلاین در اختیار مشتریاتون بذارید، و امکان گفتگو هم دارد. مشاهده نمونه‌های اولیه بر روی تلفن همراه به راحتی دانلود برنامه Pidoco است.

پلت‌فرم: مرورگر وب و برنامه‌های Android/IOS برای تست نمونه‌های اولیه

Photoshop CC

ساخت وایرفریم با فتوشاپ

فتوشاپ هم که دیگه  همه با آن کار کردید یا حداقل برای یک بار هم که شده محیطش را دیدید و همونطور که میدونید کتابخونه‌ای برای عناصر رابط نداره اما برای طراح‌ها یک انتخاب سریع و راحت برای ساخت وایرفریم است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.