طراحی سایت، محتوا،سئو و دیجیتال مارکتینگ

چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم؟

2,743

دلیل اهمیت صفحه اول گوگل چیست؟

گوگل قدرتمند است. در سرتاسر وب حرکت می‌کند و مشخص می‌کند که کدام صفحات مفیدترین و مناسب‌ترین موضوع را برای کاربران دارند. ما نه تنها به نتایج گوگل اعتماد داریم، بلكه در طی تصمیم‌گیری‌های خود در طول روز از هر جهت به آن متکی هستیم. با اين ميزان قدرت و تاثیرگذاری، قرار گرفتن کسب‌و‌کار کوچک شما در صفحه اول گوگل ممکن است خيلی دور‌ از‌ ذهن به‌ نظر برسد. به‌هرحال، نشان‌دهنده قدرتمند بودن گوگل است که باعث ‌می‌شود بتوانيد در اولین صفحه نتایج قرار بگیرید.

دلیل اهمیت زیاد برای قرار‌گرفتن در بالاترین صفحه گوگل چیست؟

نتایج جستجو در گوگل از طریق پنل‌های اطلاعاتی، جعبه‌های پاسخ‌گویی، سوالات مرتبط، نتایج محلی و موارد دیگر قوی‌تر می‌شود. با وجود روش‌های بسیار برای بهترين بودن، تلاش برای قرار‌گرفتن در رتبه‌های بالا ارزش آن را دارد.

“بالاترین رتبه به معنای آمار قابل توجه کلیک کردن است”

این یک حقیقت آشکار است که صفحه اول گوگل بیشترین ترافیک را به خود اختصاص می‌دهد. اما این را می‌دانید که تفاوت بسیاری بین نرخ کلیک بالا در رابطه با نتایج برتر و پایین تر وجود دارد؟

یک مطالعه smartInsight نرخ کلیک را از دیدگاه گوگل به صورت زیر نشان می‌دهد:

 • نتیجه اول: 36.4% نرخ کلیک
 • نتیجه دوم: 12.5% نرخ کلیک
 • نتیجه سوم: 9.5% نرخ کلیک

نرخ کلیک به همین صورت کاهش می‌یابد، تا به 2.2% كه برای نتیجه دهم است برسد. معمولا بیشترین تعداد نتایج جستجو در هر صفحه 10 تا است. حتی در جستجو‌های محلی، ads، جعبه‌های پاسخگویی و دیگر ویژگی‌های جدید کمتر از این است. اگر در بالاترین نتایج جستجوی گوگل نباشيد، بسیاری از کلیک‌ها را از دست می‌دهید.

 • قرار گرفتن سریع در معرض دید

content-seo

کسب امتیاز برتر در گوگل می‌تواند منجر به قرار گرفتن در یکی از اسنیپ‌ها که در صفحه اول است شود، و باعث قرارگیری سریع کسب وکار شما در معرض دید می‌شود و اعتبار شما افزایش می‌یابد.

 • سهمیه ترافیک بالا‌ترین رتبه

جستجویی دیگر توسط Chitika نشان دهنده این است که نتایج‌ برتر در گوگل 33% از ترافیک جستجو را به خود اختصاص می‌دهد. هر چه به بالاترین رتبه نزدیک باشید وبسایت شما بيشتر به كاربران نمايش داده می‌شود، و جستجو شما و اقتدار برندتان بهتر می‌شود.

چگونه رتبه‌های بالای صفحه اول گوگل باعث سودهی کسب و کار شما می‌شوند؟

چیزهای زیادی درباره صفحه اول گوگل وجود دارد كه بايد بدانيد. دانستن هدف‌های مختلف امری مهم است، که می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند.

 1. بهبود قابلیت دیده شدن

بگذارید بگوییم که شما آجر و مصالح در اختیار دارید و می‌خواهید کسب وکار خود را راه اندازی کنید. بین راه اندازی کسب و کار خود در جاده اصلی که از شهر می‌گذرد یا محلی در یک خیابان خلوت کدام را انتخاب می‌کنید؟ بدون شک، خیابان اصلی.

با 167 میلیارد جستجو در ماه، قرار گرفتن در صفحه اول گوگل همانند شروع کار خود در بزرگترین خیابان شهر است. هر‌چه افراد بیشتری سایت شما را ببینند، برند شما شناخته‌تر می‌شود. هر چه مصرف‌کنندگان با برند شما آشنا باشند، و هرچه برند شما عامه‌ پسند‌تر باشد، فعالیت آنها نیز بیشتر می‌شود.

 1. پیشروی بیشتر

حالا، اگر شما مجبور به انتخاب بین یک خیابان اصلی در یک شهر متفاوت و یک شهرکی از مشتریان ایده‌آل بودید، کدام را انتخاب می‌کردید؟

تعداد بیشماری از صفحات اول گوگل برای جستجو‌ها وجود دارد. هدف شما قرار گرفتن در صفحه اولی است که مشتریان ایده‌آل شما در آنجا قرار دارند. با این کار، توسط مشتریانی که با هدف خرید و تعامل به جستجوی آنلاین می‌پردازند، دیده می‌شوید. این افراد به احتمال زیاد جزو مصرف کنندگان کسب‌وکار شما خواهند‌ بود.

 1. افزایش مشارکت

براساس Adweek، هشتاد و یک درصد از خریداران قبل از خرید به جستجوی آنلاین توسط گوگل می‌پردازند.

با جعبه‌های پاسخ، بخش سوالات مشابه، و نتایج محلی که نشان‌دهنده اطلاعات تماس، نقشه‌ها، بررسی‌ها، رتبه‌بندی و توضیحات است. صفحه نتایج موتور جستجو گوگل به تنهایی قادر است قبل از اینکه کاربران روی نتایج شما کلیک کنند، اطلاعاتی را برای یادگیری، مقایسه و مشارکت مصرف‌کنندگان درباره کسب‌وکار شما بدهد.

 1. افزایش ترافیک وبسایت

اسنیپ‌ها و جعبه‌های پاسخ فقط می‌توانند اطلاعات کلی را ارائه بدهند. در حالی که صفحه نتایج موتور جستجو گاهی‌اوقات می‌تواند تمامی اطلاعات مورد نیاز یک فرد را فراهم کند، هنوز تعدادی سوال وجود دارد که افراد به ناچار بر روی وبسایت کلیک می‌کنند. فراموش نکنید که برای کسب‌وکار نیاز است، تا یک فرد تبدیل به یک مصرف‌کننده شود، بنابراین تعاملات با وبسایت شما بسیار مهم است.

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل باعث افزایش ترافیک سایت شما می‌شود. در مقابل قرار نگرفتن در صفحه اول گوگل ضررهایی دارد. در حقیقت، صفحه اول گوگل حداقل 71% از ترافیک وب را در اختیار دارد (برخی منابع تا 92% را اعلام می‌کنند)، و صفحه دوم به 6% از کلیک وبسایت کاهش می‌یابد. این کاهش شدید در ترافیک وب، نشانگر اهمیت صفحه اول گوگل است.

 1. افزایش اعتبار کسب و کار خود

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل نیازمند ایجاد محتوایی با کیفیت بالا به صورت منظم است تا گوگل بتواند آنها را در رابطه با نیازهای جستجو گران خود مفيد بداند. این کار زمان‌بر است، اما افزایش ترافیک و اعتماد به‌ وجود آمده نتایج عالی به همراه دارد که ارزش سرمایه‌گذاری را دارد.

به علاوه، نوشتن به صورت مرتب درباره کسب‌و‌کار و حوزه کاری خودتان نیازمند این است که نیازهای مخاطبان مورد نظر خود را بدانید و همچنین در جریان آخرین به‌ روزرسانی‌ها در صنعت خود باشید.

 1. کسب اعتماد

الگوریتم گوگل طوری طراحی شده‌ است که محتوای Spamهای مشکوک و با کیفیت پایین را تشخیص می‌دهد. اگر به صورت مستمر در صفحه اول گوگل قرار می‌گیرید، بدین معنی است که گوگل شما را به عنوان منبع اطلاعاتی معتبر تشخیص می‌دهد، و کاربران به مشاغلی که گوگل به آنها اعتماد دارد، اعتماد می‌کنند.

 1. ایجاد مخاطبان خود

همانطور که گفته‌ شد، قرار گرفتن در صفحه اول گوگل نیازمند ایجاد محتوایی با کیفیت بالا و ماندگار است. تلاش‌های شما برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل نیازمند مطالب و ایجاد فرصت‌های بیشتر است تا مخاطبان مورد نظر را درگیر کند و باعث پرورش اهداف شما و ماندن در ذهن مخاطبان شود.

از طریق چه راه‌هایی می‌توانید در بالاترین رتبه در گوگل قرار بگیرید؟

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل نه تنها یک هدف مشترک در بین مشاغل کوچک است، بلکه یک هدف بسیار عملی است. برای گوگل کیفیت محتوا مهم است و به کمیت آن توجهی نمی‌کند. در نتیجه، کوچک یا بزرگ بودن کمپانی و میزان بودجه نیز اهمیتی ندارد. مهم کیفیت محتوایی است که در اختیار کاربران قرار میگیرد.

چگونه وب سایت خود را در صفحه اول گوگل قرار بدهید:

عمل یکسان‌سازی وبسایت با فاکتورهای رتبه‌بندی موتور جستجو، بهینه‌سازی موتور جستجو يا سئو نامیده می‌شود. شما سئو سایت را برای کل سایت انجام نمی‌دهید، بلکه این کار را برای هر صفحه به صورت جداگانه انجام می‌دهید. در اینجا نحوه انجام این کار گفته شده‌ است.

seo

1.کلمات کلیدی خود را مشخص کنید

در ابتدا، مشخص کنید که کدام سوال‌های جستجو مد‌نظر شما است تا گوگل از طریق آنها پاسخگوی وبسایت شما باشد. اینها به عنوان کلمات کلیدی شناخته می‌شوند که یا به صورت تک کلمه‌ای یا به صورت عبارتی هستند.

هر صفحه از سایت شما باید دارای کلمات کلیدی متفاوت باشد، بنابراین، صفحه‌های شما در جستجو با مشکل مواجه نمی‌شوند.

بهترین کلمات کلیدی، کلماتی هستند که کاربران براساس نیاز خود که محصولات و خدمات است جستجو می‌کنند.

2.کلمات کلیدی خود را در گوگل تعریف کنید

گوگل از طریق خزیدن در تمام وب، میلیون‌ها صفحه موجود را دسته‌بندی می‌کند و آنها را در یک فهرست ذخیره می‌کند. هنگامی که یک کاربر سرچ می‌کند، گوگل می‌تواند از طریق فهرست دسته‌بندی خود اسکن نماید (به جای کل وب) تا با سرعت بیشتری به نتایج مرتبط برسد.

بنابراین، قدم بعدی مهم برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل، آسان‌ سازی اسکن، نمایه و بازیابی سایت شما از طریق گوگل است. این کار را با قرار دادن کلمات کلیدی در مکان‌هایی از صفحات وب که در قسمت پایین ذکرشده، انجام دهید:

عنوان: تمامی پست‌های وبلاگ و صفحات در سایت شما دارای عنوان هستند. این عنوان در بالای صفحه شما قرار دارد، كه در لیست نتایج جستجوها نیز قرار مي‌گيرد.

توضیحات متا: این بخش در زیرعنوان در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می‌شود. و به گوگل اطلاعاتی درباره صفحه شما می‌دهد. در قسمت توضیحات متا، چکیده‌ای از صفحه شما وجود دارد که کاربران از طریق آن می‌توانند اطلاعات موردنیاز درباره‌ سایت شما را ببینند، که باعث افزایش کلیک در ارتباط با منابع مرتبط می‌شود.

URL: URL به صورت عمومی نام “لینک” شماست. شامل نام دامنه (tarahwebsite.com)، که با یک اسلش جداشده و متن جداگانه با خط تیره جداشده.

برای مثال: URL این صفحه:

tarahwebsite.com/get-on-the-first-page-of-google/

قراردادن کلمات کلیدی در URL به گوگل کمک می‌کند تا سریع تر تشخیص بدهد که صفحه شما در ارتباط با چه‌ چیزی است. همچنین، URL بین عنوان و توضیحات متا در نتایج جستجو نمایش داده می‌شود. یک URL واضح که مطابق با عنوان متن باشد، برای کاربران جذاب‌تر و قابل‌اعتمادتر است، و برای نمایش صفحه اول مناسب‌تر است.

تگ‌های جایگزین: گوگل تنها عکس‌هایی را می‌تواند ببیند که دارای متن جایگزین باشند. اگر کلمات کلیدی شامل تگ‌های جایگزین باشد، گوگل می‌تواند به راحتی صفحه را به عنوان مطالب مرتبط تشخیص بدهد و به راحتی شما را در صفحه اول نتایج جستجو قرار بدهد.

3.برای مخاطبان خود بنویسید

البته، بدنه محتوای صفحه شما مهمترین بخش برای گنجاندن کلمات کلیدی برای رتبه‌بندی است. به‌ هرحال، بسیار مهم است که این کلمات کلیدی به صورت سیستمی و بیش از حد استفاده نشود بلکه به طور طبیعی درج شود. در حقیقت، گوگل در حال حاضر توانایی تشخیص معنی دقیق کلمات کلیدی در محتوا را دارد و اگر نتایج جستجو فراتر از محتوای شما باشد، شما را در پایین‌ترین صفحه نتایج قرار می‌دهد.

نکته اصلی برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل ارائه مطالب مفید، قابل‌اعتماد، سهولت درخواندن، اما آموزنده است که مخاطبان موردنظر را جذب کند تا برای اطلاعات بیشتر به سایت شما سر بزنند.  اگر می‌خواهید براساس جستجو کلمات کلیدی مشخص در رتبه بندی صفحه اول گوگل قرار بگیرید، صفحه شما بايد حاوی اطلاعات مورد نیاز کاربران باشد، تنها استفاده از کلمات کلیدی کافی نیست.

4.تاکید برموقعیت برمکانی

روشی دیگر برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل، هدف قرار دادن جستجوها براساس موقعیت مکانی است. اطمینان حاصل کنید که وبسایت شما موقعیت شهر/ یا مکان جغرافیایی، را از طریق صفحه تماس و خدمات وبلاگ نمایش می‌دهد. به‌ این‌ ترتیب، هنگامی که کاربر جستجو می‌کند: “صنعت شما” + “شهر شما”، گوگل این اطلاعات را دریافت می‌کند و کسب‌وکار شما را به عنوان “نزدیک من” در نتایج جستجو نمایش می‌دهد.

حتی اگر کاربر در جستجو از موقعیت مکان خاصی استفاده نکند، گوگل بر اساس آدرس IP آنها مرتبط‌‌‌‌‌‌‌ ترین نتایج را نمایش می‌دهد. بنابراین SEO مکانی همیشه مهم است.

5.بهینه‌سازی برای موبایل

موبایل سئو

شما سایتی که ریسپانسیو نباشد را نمی‌توانید در صفحه اول گوگل مشاهده کنید. در حال حاضر مصرف‌کنندگان بیشتر از موبایل و تبلت استفاده می‌کنند و اکثر جستجوهای مکانی توسط موبایل انجام می‌شوند. در نتیجه سایت‌های سازگار با موبایل مورد توجه گوگل است. سایت ریسپانسیو گزینه ایده‌آلی است، چون اندازه صفحه نمایش بر اساس دستگاه مورد استفاده است.

6.متمرکز شدن بر روی تجربه کاربر

تنها سازگار بودن وب سایت با موبایل کافی نیست. وبسایت باید جذاب و کاربرپسند نیز باشد. یک وبسایت با راهنمای تصویری، CTA واضح، و پاسخ‌گویی سریع به درخواست‌های کاربران باعث می‌شود که کاربران مدت زمان بیشتری را در سایت شما صرف کنند و دوباره به سایت شما سربزنند. که در نتیجه باعث بالا رفتن رتبه شما می‌شود. هرچه رتبه بالاتر باشد ترافیک سایت نیز بیشتر می‌شود. بنابراین به قرارگرفتن در صفحه اول گوگل نزدیک می‌شوید.

رسیدن به صفحه اول گوگل یا ارتقاء رتبه سایت، حتی برای مشاغل کوچک بسیار با ارزش است. بنابراین نیاز به کار و زمان زیادی دارد. اما این یکی از مهمترین کارهایی است که می توانید برای بهبود تجارت خود انجام دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.