طراحی سایت، محتوا،سئو و دیجیتال مارکتینگ

چگونه می توان به یک طراح وب موفق تبدیل شد؟

1,250

تبدیل شدن به یک طراح وب موفق فراتر از یادگیری طراحی وب است. برای موفقیت باید مهارت های خود را در زمینه طراحی، تاکتیک های تجاری و ارتباطات بین فردی افزايش دهید.

Tools-for-seo مهارت‌های ارتباطی موثر

ارتباط موثر یکی از مهارت‌هایی است که می تواند شما را در هر زمینه ای موفق کند یا شکست دهد. اما نکته بسیار مهم در طراحی وب این است که در ارتباط با یک مشتری، مدیر پروژه یا توسعه دهنده می توانید موفقیت یک پروژه را تعیین کنید. کاملا قابل درک است هنگامی که به ارائه و فروش می پردازید، باید در ارتباطات خود با مشتری شفاف باشید. شما باید بتوانید به طور هوشمندانه درباره دلیل انتخاب طراحی خود صحبت کنید، این که چرا شما این طراحی را انتخاب کرده اید و چگونه این طراحی میتواند برای آن کسب و کار مفید باشد. همچنین اگر در برقراری ارتباط خوب هستید، بسیاری از اختلافات کوچک را می توانید به راحتی حل و فصل کنید. بنابراین، برقرار کردن ارتباط خوب، به معنی ادامه دادن به کار و موفقیت است.

قادر به فروش کار خود باشید

دنیای طراحی وب یک جهان کوچک است و می توان گفت از نظر طراحان مانند جنگل است، برای باقی ماندن در رقابت باید اجازه دهید مردم در مورد کار و مهارت شما اطلاعات کافی داشته باشند، طراحان معمولا فروتن هستند اما در مواقع مناسب باید دستتان را بالا ببرید و اعلام حضور نمایید تعدادی از روش هایی که می توانید برای معرفی خود استفاده کنید: بازاریابی محتوا، بازاریابی رسانه های اجتماعی و حتی بازاریابی به وسیله کارت ویزیت است، با این حال اگر شما ترجیح می دهید که در صندلی گرم و نرم خود بنشینید تا مشتریان به دنبال شما بگردند، کسب و کار شما محکوم به فنا است.

نمونه طرح پیش از طراحی اصلی

  در حالی که بسیاری از طراحان پروژه های خود را با رویکرد “منتظر ماندن برای الهام یک ایده” انجام می دهند اما واقعیت این است که فقط با کمی برنامه ریزی، ایده ها زودتر به سراغتان می آید. برنامه‌ ریزی را میتوان به سه بخش تقسیم کرد:

    • تحقیق درباره شرکت مشتری
    • سوال کردن از مشتری درباره انتظارات و خواسته‌هایش در وب سایت
    • فکر کردن به آنچه که رقبا انجام میدهند و روند حوزه مربوطه

 برنامه‌ ریزی و تحقیق قبل از طراحی وب میتواند به خوبی زمان، پول و منابع را صرفه‌جویی کند.

ارزیابی کار و دریافت بازخورد

چرخه پروژه طراحی وب، با ارزیابی و تجزیه و تحلیل، کار طراحی شما به پایان میرسد. توانایی پذیرش و پیاده‌ سازی نظرات به صورت موثر، یک ویژگی مهم از متخصصان خلاق است. مانند تمام مواردی که ذکر شد، داشتن دید خوب برای دیدن اشتباهات خود یکی از ویژگی های یک طراح موفق است. طراح وب خوب باید بتواند کار خود را مورد قضاوت قرار دهد و آن را از دید مخاطبان ببیند.

طراح وب باشید نه یک طراح گرافیک

این یک تصور غلط است که طراحان گرافیک با توجه به مهارت های گرافیکی که دارند می توانند طراح وب باشند و یا بالعکس، ممکن است به صورت تئوری گاهی این مطلب درست باشد اما تعداد بسیار کمی طراح حرفه ای هستند که شکاف بین پروژه های چاپی و پروژه های مبتنی بر وب را می توانند پر کنند. همیشه این امکان وجود دارد که یک طراح گرافیک در صورت آموزش مهارت های فنی خاص، متناسب با یک طراح وب پیشرفت کند، اما مهم این است که طراح گرافیک هر چقدر هم در کار خود حرفه‌ ای و قهار باشد نمی تواند بلافاصله درطراحی وب موفق شود. برای موفقیت در طراحی وب، شما باید فقط روی آن متمرکز شوید.

خود را با تکنولوژی های جدید به روز کنید

دنیای تکنولوژی و رایانه تقریبا هر روز تغییر کرده و گسترده‌ تر میشود. برای به روز ماندن، یک طراح وب خوب باید به لحاظ دانش و تکنیک خود را با تغییرات تکنولوژی هماهنگ کند. تقسیم بندی کار خود را طوری انجام دهید که زمانی از آن را صرف یادگیری چیزهای جدید در زمینه کاری خود کنید. یادگیری چیزهای جدید، روند کاری و بودن در مسیر درست اصل مهم و اساسی شروع  و داشتن یک پروژه خوب است. اگر شما نمی خواهید از رقیبان خود عقب تر باشید و می خواهید کسب و کار خود را رونق ببخشید، همیشه در کارتان به روز باشید.

مهارت های نرم افزاری را دست کم نگیرید

اگر فاکتورهای موفقیت یک طراح وب سایت را در نظر بگیریم، مهارت های نرم‌افزاری طراحی وب یکی از مهمترین موارد است. همانطور که قبلا گفته شد، طراحی وب به سرعت در حال به روزرسانی می باشد. هر روز یک تکنیک جدید معرفی می شود. یک طراح وب موفق باید یاد بگیرد و درک کند که چگونه این تکنیک ها را به خوبی اجرا کند.

به غیر از سایر مهارت های پایه‌ ای در زمینه طراحی وب، درک موارد دیگری همچون کدنویسی پیشرفته  HTML، کارکردن و استفاده باکفیت از CSS برای سازگاری با مرورگرهای مختلف، روش های بهینه ‌سازی هوشمند مبتنی بر موتورهای جستجو، تکنیک های UI جاوا اسکریپت و ایجاد یک سایت که در آن شما میتوانید صفحات یا محتوای بیشتری را با گذشت زمان اضافه کنید بسیار مهم است.

تجربه کسب کنید

موفقیت یک طراح وب سایت بستگی زیادی به تجربه‌ اش در این زمینه دارد. معمولا کارفرمای شما، مشتری بالقوه و یا سایر مردم علاقه‌ مند به دانستن تجربیات شما در این زمینه هستند؛ اینکه شما با چه شرکت‌هایی کار کرده‌اید و در چه پروژه‌هایی فعالیت کرده‌اید برای آنها بسیار مهم است. برای شما هم، داشتن تجربیات زیاد به شناسایی بهترین راه حل های طراحی در طی جلسات با مشتری کمک می کند.

سازماندهی شده و منظم باشید

حرفه‌‌ ای که به خوبی سازماندهی شود، به همان خوبی نتیجه می دهد. مهم نیست زمینه کاری شما چه باشد، هر فرد برای موفقیت نیاز به سازمان دهی و برنامه دارد. در مورد طراحی وب، نداشتن برنامه و زمان ممکن است کار را با مشکلات فراوانی روبرو کند.

بنابراین با سازماندهی کامپیوتر خود با طبقه‌ بندی فونت‌ها، تصاویر، گرافیک، فیلم ها و حتی فایل های صوتی در پوشه های جداگانه شروع کنید و آنها را به طور مناسب نامگذاری کنید. نگهداری لیست کارهای انجام شده ممکن است به طراحان وب کمک کند تا خود را سازماندهی کنند، وقت خود را به خوبی تنظیم کنند و کار را ساده‌ تر از آنچه انتظار دارند انجام دهند.

فکر تجاری داشته باشید

طراحان وب، فریلنسرها و یا حقوق بگیران، باید ذهنیت آماده ای برای نزدیک شدن به هر پروژه ای را داشته باشند. یک طراح وب موفق، وب سایت‌ها را فقط برای مشتریان خود طراحی نمی کند، بلکه راه‌های کسب و کار را برای آنها ایجاد می کند. با این حال اگر برای مدیریت جانبی یک پروژه مشکل پیدا کردید می توانید به دنبال همکاری با شرکت طراحی بزرگتری که در این زمینه تجربه بیشتری دارد باشید.

به صورت تیمی کار کنید

 میتوان گفت که طراحی وب سایت تقریبا یک نمایش تک نفره است. با این حال اگر شما در یک شرکت بزرگ طراحی و یا با یک مشتری کوچک کار می کنید، کار تیمی اجتناب ناپذیر است.

شاید کاری که یک طراح وب می کند به تیم بزرگی از متخصصان نیاز نداشته باشد، اما دانستن این که شما برای کار با دیگران و اعطای وظایف در طول یک پروژه چقدر توانا هستید مهم است. کار گروهی نشان می دهد که شما درک درستی از کار در ابعاد بزرگتر دارید. مثل ضرب المثل قدیمی: “یک دست صدا ندارد”  با داشتن کار گروهی پیشرفت پروژه های خود را ببینید.

نمونه کارها را بروز نگه دارید

حفظ و نگه داری یک مجموعه خوب برای موفقیت هر طراح بسیار مهم است. اما مشکل طراحان وب سایت منحصر به فرد بودن در کارشان است.

نمونه ‌کارها بهترین واسطه برای طراحان وب هستند تا توانایی، سوابق و تجربیاتشان را با دیگران به اشتراک بگذارند. مهم تر از همه این است که به مشتریان نمایش دهید که شما به روز، فعال و مطابق با جدیدترین‌ها در این زمینه هستید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.