آموزش، نکته و ترفند طراحی سایت

۱۰ نکته ضروری برای بهبود طراحی وب سایت در سال ۲۰۱۸

401

۵ ثانیه اول مهمترین زمان در بدو ورود کاربر به وب سایت ما است. در این ۵ ثانیه باید سایت ما هدف و کارایی شرکت را نشان دهد. به صورتی که در نگاه اول کاربر متوجه شود که هدف این وب سایت چیست و یا به طور مثال چه محصولاتی را ارائه می‌کند.

وب سایت شما باید به راحتی با کاربر ارتباط برقرار کند، که برای چه و چرا ایجاد شده است؟

۱۰ نکته ضروری برای بهبود طراحی وب سایت شما

1 داشتن طرح و نقشه

آیا فقط می‌خواهید وب سایت داشته باشید؟ و یا می‌خواهید از طریق وب سایتتان به معرفی محصولتان بپردازید و یا به راحتی مشتری را با وب سایتتان متقاعد به خرید کنید. به نظرتان کدام صفحه بیشتر دیده شود و یا کدام محتوا در صفحه بیشتر به چشم کاربر می‌آید؟ جواب این سوالات به شما کمک می‌کند که سایت بهتری را طراحی کنید. پس قبل از طراحی همه جوانب را در نظر بگیرید.

طراحی سایت

2 انتخاب فونت مناسب

برای بهبود طراحی وب سایت اندازه و نوع فونت یکی از مواردی هست که باید در آن دقت کرد و وسواس نشان داد. همچنین حتما توجه داشته باشید که فونت شما در تمام مرورگرها به درستی نمایش داده شود.

3قرار دادن دکمه‌های انتشار شبکه‌های اجتماعی

این امکان را برای کاربر فراهم کنید تا به راحتی تمامی مطالب وب سایت را بتواند با زدن یک دکمه در صفحات اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام منتشر کنند. کاربران بهترین بازاریاب‌ها برای ما هستند.

4 استفاده از متد Calls-to-Action

همانطور که از ترجمه ساده این عبارت مشخص است، این تکنیک، از بازدیدکننده می‌خواهد تا کاری را انجام دهد. مثلا می‌خواهید خبرنامه سایت خود را راه اندازی کنید و در وبلاگ خود فرمی قرار می‌دهید تا بازدیدکنندگان ایمیل خود را وارد کنند و به عضویت خبرنامه شما درآیند که این کار با متنی که طبق قوانین CTA نوشته شده باشد، بازدهی بالاتری خواهد داشت.

5 استفاده صحیح از تصاویر

استفاده از تصاویر زیبا به تنهایی کافی نیست. شما باید شرکت و محلی که در آن خدمات را انجام می‌دهید با تصاویری که در سایت قرار می‌دهید به تصویر بکشید.

تصاویر واقعی از کارکنان خود وقتی که در دفتر کار هستند، به عنوان مثال زمانی که آنها  پشت میز خود مشغول کار هستند و یا مشغول تلفن حرف زدن هستند استفاده کنید. اینها سایت ما را بسیار زیبا و حرفه‌ای‌تر نشان می‌دهند. البته به شرط آنکه عکس‌ها حرفه‌ای تهیه شوند.

6 منو ها (Navigation)

ایجاد یک تجربه کاربری خوب جزء اهداف ما برای طراحی سایت باید باشد. محل قرار گیری و رنگ و اندازه عواملی هست که باید در طراحی به آن دقت کرد.

هیچ چیز بدتر از یه سایت شلوغ نیست چون کاربر نمی‌تواند مطلبی را که به دنبال آن است را به راحتی پیدا کند. برای بهبود طراحی وب سایت تمام مطالب مورد نیاز باید در بهترین قسمت سایت قرار گیرد و بهترین راه برای سهولت استفاده از نقشه سایت هست.

7 طراحی مبتنی بر اسکرول

وب سایت‌هایی که صفحه اصلی آن طولانی هستند از دید کاربران بسیار خسته کننده است. به همین علت برای بهبود طراحی وب سایت باید صفحه را تقسیم کرد و برای آن اسکرول افکتی در نظر گرفت که به اصطلاح به این کار طراحی مبتنی بر اسکرول گفته می‌شود.

این موارد را در صفحه اصلی خود در نظر بگیرید:

  • پیشنهادات
  • ویدیو
  • لیستی از خدمات ارائه شده
  • درباره ما
  • نظرات مشتریان
  • Case studies
  • منابع

8از فواصل سفید در سایت نترسید

لازم نیست برای پر کردن هر اینچ از سایت خود، آن را با متن یا تصاویر پر کنید. فضای خالی در یک طراحی ضروری است. فضای سفید به شما برای جدا سازی مطالب در صفحه کمک خواهد کرد. آیا می‌دانستید که استفاده درست از فضای خالی در صفحه به زیبایی سایت شما کمک می‌کند؟

9 بهینه‌سازی برای تلفن همراه

سایت ریسپانسیو

بهینه‌سازی سایت برای موبایل را فراموش نکنید. حتما سایت خود را ریسپانسیو یا واکنش گرا درست کنید. آیا می‌دانستید که ۸۰.۵٪ از بازدید کنندگان وب سایت از طریق تلفن همراه به سایت شما دسترسی دارند؟

10 بهینه سازی سایت (SEO)

سایتی که طراحی می‌کنید باید تمام موارد SEO در آن رعایت شده باشد، تا بتواند در جستجو سایت پیدا شود. اگر این موارد رعایت نشود هیچ وقت سایت موفقی نخواهید داشت و محصولات و یا مقالات آن را کسی نمی‌بیند.

سئو

ارسال یک پاسخ