آموزش، نکته و ترفند طراحی سایت

۸ مرحله برای ایجاد وب سایت چیست؟

800

اساساً هشت مرحله برای ایجاد وب سایت / وبلاگ وجود دارد:

گام 1 ایجاد وب سایت جلسه استراتژی / هدف 

طراح وب سایت باید از مشتری اهداف پروژه و اجزای سایت را بپرسد. بنابراین می‌تواند مسیر راه و نیازهای پروژه را تعیین کند.

گام 2 ایجاد وب سایت مشخص کردن طرح نهایی

هنگامی که اهداف پروژه را مشتری مشخص می‌کند می‌توانیم با تهیه پیشنهاداتی برای طراحی و توسعه پروژه طرح نهایی پروژه را تعریف کنیم.

گام 3 طراحی

ایجاد قالب‌های مورد نیاز در ایجاد وب سایت به ما این امکان را می‌دهد تا بر اساس اهداف و نیازمندی‌ها برند تجاری طراحی را شروع کنیم. اگر تمام پروژه بر عهده تیم طراحی ما باشد، ابتدا از قالب صفحه اصلی شروع خواهیم کرد. زیرا این “نما” پروژه است. معمولا یک طرح اولیه تهیه می‌شود و به مشتری نمایش داده می‌شود تا مشتری اطمینان پیدا کند که تمام اهداف و نیازمندی های آنها برطرف می‌شود. برای سادگی کار طراحان قالب سایت رایگان در سایت قرار دادیم که بسته به نیازتان می‌توانید آن را رایگان دانلود کنید.

گام 4 تایید مشتری

پس از تایید طرح صفحه اصلی یا نمونه اولیه، نیازمندی‌های طراحی را ارایه می‌دهیم. پس از اتمام کلیه طرح‌ها تمام طرح‌ها برای مشتری ارسال می‌شود تا آنها هم با ما قدم بردارند و بهتر متوجه شوند که پس از توسعه چه اقداماتی را باید انجام دهند.

گام 5 توسعه شروع می‌شود

پس از تأیید کامل تمام قسمت‌های طراحی، روند توسعه را شروع می‌کنیم. کار را مدیر پروژه ارزیابی می‌کند و با توجه به نیازمندی‌ها کارها را بین برنامه نویسان تقسیم می‌کند. همچنین زمان را مدیریت می‌کند تا سر وقت تعیین شده پروژه تحویل داده شود.

گام 6 ایجاد وب سایت تست

مرحله آخر قبل از اینکه مشتری به پروژه دسترسی پیدا کند، این است که کار توسعه یافته با کیفیت بررسی شود تا اطمینان حاصل شود که فایل‌های طراحی تمام نیازمندی‌ها را برآورده می‌کند. پس از اتمام آزمایش نهایی، تمام صفحات و قالب‌ها تعریف شده و برای بررسی مشتری آماده هستند.

گام 7 ایجاد وب سایت بازبینی و آموزش

پس از بررسی پروژه اگر موردی باشد که نیاز به بررسی مجدد باشد چک می‌شود. در صورت نیاز جلسه ای با مشتری برای آموزش برگزار می‌شود.

گام 8 راه اندازی

در آخرین مرحله ایجاد وب سایت، تمام لینک‌ها در سایت بررسی می‌شوند. سازگاری سایت با مرورگرهای مختلف و دستگاه‌های مختلف چک می‌شود تا مطمئن شویم که سایت ریسپانسیو و بدون هیچ مشکلی نمایش داده می‌شود.

ایجاد وب سایت کار پیچیده‌ای نیست به شرطی که تمام این مراحل را با دقت و صبر انجام دهید. و در نهایت سایتی با طراحی اصولی تحویل مشتری خواهید داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.