طراحی سایت، محتوا،سئو و دیجیتال مارکتینگ

چگونه طراحی وب‌سایت بر بازاریابی محتوا تأثیر می‌گذارد؟

2,183

طراحی که یک شرکت انتخاب می‌کند، بر نحوه درک مشتریان بالقوه تأثیر بسزایی دارد. از انتخاب رنگ تا سبک و المان‌های مختلف، همه و همه در برخورد اول بسیار مؤثرند. طراحی بد باعث می‌شود که مشتریان از انتخاب شما منصرف شوند و این به معنای دادن یک شانس به رقبا است. در نتیجه، طراحی وب‌سایت برتمام بخش‌های بازاریابی دیجیتال تأثیر می‌گذارد. این ‌یکی از مهم‌ترین اصول بازاریابی محتوا است. اگر به مبحث شبکه‌های اجتماعی علاقمند هستید پیشنهاد می‌کنم مقاله “بازاریابی شبکه‌های اجتماعی چیست؟” را مطالعه کنید.

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی‌محتوا به طور مستقیم محصول یا برند یک شرکت را تبلیغ نمی‌کند بلکه با ارائه اطلاعات مرتبط و مفید، نظر و توجه مخاطبین را به خود جلب می‌کند. بازاریابی محتوا به عنوان یک استراتژی، یکی از مهمترین زیرشاخه‌های استراتژی بهینه‌سازی موتورجستجو (SEO) است. SEO روشی مناسب برای بازاریابی است که به شما کمک می‌کند در نتایج جستجو بالاتر از بقیه دیده شوید. برای این منظور می‌توانید از سایت‌هایی مثل Gtmetrix استفاده کنید.

به عنوان مثال یک سایت دکوراسیون منزل، یک بخش کامل در سایت خود به پروژه‌ها و ایده‌های طراحی منزل اختصاص داده است. جایی که آنها راهنماها و آموزش‌هایی را منتشر می‌کنند تا به صاحبان خانه کمک کنند تا به جای استخدام پیمانکار یا یک متخصص دیگر، تعمیرات ساده را خود انجام دهند.

نمونه سایت بازاریابی

این بخش به صاحبان خانه اطلاعات مورد نیاز برای انجام تعمیرات به تنهایی در اختیار آنها قرار می‌دهد و خانهرا به اتاق‌های مختلف دسته‌بندی می‌کند.

اگرچه این راهنماها تبلیغات مستقیمی ندارند، اما بازدیدکنندگانی که آنها را خوانده‌اند تمایل بیشتری به خرید وسایل اولیه پیدا می‌کنند و بدون شک این وب‌سایت را برای خرید انتخاب کرده و سراغ رقبای دیگر نمی‌رود.

تاثیر طراحی وب بر بازاریابی‌محتوا

  • دسترسی

یکی از مهم‌ترین ملاحظاتی که در طراحی محتوای سایت باید به آن توجه کرد، دسترسی است. اگر قصد دارید تا محتوایی باهدف مشخص به اشتراک بگذارید، کاربر باید به ‌راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشد.

ناوبری سایت شما باید به کاربران امکان دهد بدون اینکه روی صفحات بی محتوا کلیک کنند، اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند. اگر کاربر برای رسیدن به محتوای اصلی و مورد نظرش مجبور به چندین بار کلیک کردن باشد به احتمال زیاد به جای آن از وب سایت دیگری بازدید می‌کند.

انتخاب کلیدهای ناوبری ساده با منوهای کشویی، یکی از بهترین روش‌ها برای دسترسی کاربر به محتوا و موفقیت در بازاریابی محتوا است.

  • ظاهر

طراحی تأثیر بسزایی بر مخاطب می‌گذارد. مخاطبان سایت شما به کیفیت و قابل اعتماد بودن محتوای شما توجه بسیاری دارند ولی اگر سایت شما طراحی مناسبی نداشته باشد نظر بازدیدکنندگان را جلب نمی‌کند.

اگر وب‌سایت شما قدیمی به نظر برسد یا طراحی جالبی نداشته باشد، ممکن است کاربران تردید کنند که آیا شما منبع قابل اعتماد و ارزشمندی برای آنها هستید یا نه؟

برای بازاریابی محتوا شما به وبسایتی حرفه‌ای و تمیز نیاز دارید تا کاربران اطمینان کافی برای استفاده از وب‌سایت را داشته باشند و به شما اعتماد کنند.

  • خوانایی

در کنار نمای کلی سایت شما، متن شما باید جذاب و خواندن آن آسان باشد. فونت‌های زیادی در اینترنت وجود دارد که بسیاری از آن‌ها هم غیراستاندارد هستند، استفاده از آنها کار بسیار ساده‌ای است. ولی ممکن است مخاطبین خود را به خاطر آن‌ها از دست بدهید.

انتخاب فونت مناسب و رنگ مناسب برای فونت‌ها، یکی از مهم‌ترین مسائل در تولید محتوا است. مخاطب باید مطالب را به راحتی و بدون هیچ مشکلی بخواند. حتی اگر بهترین مطالب را تهیه‌ کرده باشید، ولی رنگ فونت با پس‌زمینه به ‌درستی انتخاب نشود، ممکن است مخاطب حتی زحمت خواندن آن را به خود ندهد!

  • درک مطلب

بسیاری از افراد حافظه تصویری قوی دارند و مسائل را با عکس و تصاویر بهتر به خاطر می‌سپارند. پس برای بازاریابی محتوا وجود تصاویر در کنار مطلب ضروریست.

 ویدئوهای آشپزی امروزه به یکی از پرطرفدارترین ویدئوها تبدیل‌ شده‌اند. ویدئوهای آشپزی که در فضای مجازی و بسیاری از وب‌سایت‌ها وجود دارد، بسیار سریع و آسان بوده و با امکانات اولیه، با بیانی ساده تهیه غذایی سریع و خوشمزه را آموزش می‌دهد.

tasty-veggie-tots

افرادی که این فیلم ها را تماشا می‌کنند، دقیقاً یاد می‌گیرند که چگونه غذا یا میان وعده را طبق همان دستورالعمل برای خودشان تهیه کنند.

شما در هر زمینه‌ای که فعالیت داشته باشید، محتوای بصری مانند عکس و فیلم می‌تواند به مخاطبین بالقوه شما کمک کند تا در مورد چگونگی استفاده از محصولات یا خدمات شما بتوانند ایده بهتری کسب کنند. از نظر طراحی، این بدان معنی است که طراح سایت شما باید با محتوای بصری خوب کار کند و امکان خواندن عکس‌ها و تماشای فیلم را برای خوانندگان آسان کند.

  • وب‌سایت خود را با محتوای ساده طراحی کنید!

عناصر زیادی در طراحی وبسایت وجود دارند که در بازاریابی محتوا نقش ایفا می‌کنند. اما نکته اصلی  این است که محتوا با ذهن مخاطب هماهنگ باشد و بر اساس ذهن او ساخته شود.

 هرچه بازدید کنندگان بتوانند بدون هیچ دردسری به مطلب موردنظر خود دست پیدا کنند و از مطالب شما بیشتر لذت ببرند، بدون شک وب‌سایت شما اولین انتخاب آن‌ها در آینده خواهد بود و اینگونه شما بیشتر از قبل شناخته خواهید شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.