محتوا،سئو و دیجیتال مارکتینگ

بهترین ابزارهای سئو برای طراحی وبسایت

1,638

بین ابزارهای SEO همپوشانی زیادی وجود دارد. به همین دلیل به سختی می توان فهمید کدام یک از آنها برای استفاده بهتر است. برای ساده کردن موارد، ما 4 مورد از بهترین ابزارهای سئو را انتخاب کردیم که بصورت یکپارچه با طراحی ادغام می شود که موجب حفظ بودجه شما نیز می شود.

همانطور که می دانید شما نمی توانید به طور کامل سئو را نادیده بگیرید. هیچ طراحی سایتی قصد ندارد برای یک میزبانی وب، نام دامنه و خدمات طراحی وب حرفه ای هزینه کند، ولی نتیجه ای نگیرد. اما پیش از آنکه وب سایت مشتری شما بتواند فروش را شروع کند، به ترافیک برای جستجو نیاز دارد به همین دلیل برای کمک به شما، برخی ابزارها و راهکارهای سئو نیاز است.

امروز می خواهیم شما را با بهترین ابزارهای سئو برای طراحان وب آشنا کنیم.

قبل از مطالعه مقاله می توانید برای آشنایی بیشتر با مفهوم سئو مقاله “سئو چیست” را مطالعه کنید.

Tools-for-seo MOZ: بهترین ابزار پولی برای سئو

وقتی بحث ابزارهای دارای هزینه برای سئو می شود، رقابت بسیار خوبی در آنجا وجود دارد. اما Moz از نظر طراحان وب دارای ارزش بیشتری است.

Moz-SEO-Tools

یکی از موارد جالب در استفاده از Moz برای سئو این است که با یک جعبه ابزار رایگان همراه است. این که آیا شما به مقدمه ای برای بهینه سازی موتور جستجو نیاز دارید یا می خواهید یک ابزار سئوی برتر را امتحان کنید، جعبه ابزار این ترفند را انجام می دهد.

با ابزار رایگان Moz می توانید کارهایی مانند:

 • جست و جوی کلمات کلیدی.
 • تجزیه و تحلیل رتبه بندی دامنه.
 • مرور و بررسی کلمات کلیدی خود.
 • ببینید که آیا شما یک قطعه برجسته، بک لینک و موارد دیگر به دست آورده اید یا خیر؟
 • از وب سایت های رقابتی و رتبه بندی کلمات کلیدی بازید کنید.

البته، اگر به روزرسانی Moz Pro را ارتقاء دهید، به ابزارهای قدرتمند سئو مانند مانند:

 • بازرسی فنی وبسایت
 • تجزیه و تحلیل Backlink
 • دستیابی به کلمات کلیدی گم شده
 • استراتژی SEO محلی
 • رتبه بندی SERP برای دسک تاپ، موبایل و محلی

و همه در یک داشبورد بصری قرار داده شده است.

یک توضیح درباره رقابت:

اگر میخواهید وب سایتهای با رتبه بالاتر بسازید و پیشنهاد سئو خود را برای مشتری ها ارائه می کنید، Mangools ، Ahrefs و SEMrush گزینه های خارق العاده ای برای اینکار هستند.  اینها راه حل های ممتازی هستند. 

Ubersuggest: بهترین ابزار رایگان SEO

احتمالاً تعجب می کنید که یکی از بهترین ابزارهای SEO که به صورت رایگان در دسترس است، Ubersuggest می باشد.

. تعداد کمی گزینه وجود دارد، اما Neil Patel’s Ubersuggest تقریباً  بهترین گزینه است.

1Ubersuggest

آنچه که در مورد این ابزار خوب و قابل توجه است این است که، اگرچه استفاده از آن به اندازه کافی ساده است، اما می توانید آن را به روش های مختلفی تنظیم کنید.

به عنوان مثال، می توانید از ابزار حسابرسی سایت برای مرور وب سایت های مشتریان فعلی استفاده کنید. اگر به دنبال شروع یک مکالمه هستید، این می تواند بلیط شما باشد. شما می توانید در مورد چگونگی کارائی یا ضعف وب سایت از نظر سئو، سؤالاتی داشته باشید، پیشنهادهایی در مورد نحوه بهبود و حتی دیدن آنها ارائه دهید. حتی می توانید سرعت سایت آنها را در حالی که وارد آن هستید مشاهده کنید.

شما همچنین می توانید از این ابزار برای تحقیق و توصیه‌های اصلی کلمات کلیدی استفاده کنید، که این امر به ویژه در مراحل قبل از برنامه ریزی بسیار مفید است. یا آن را به سطح بعدی برسانید و آنچه را که در بازارهای رقابتی مشتریان شما اتفاق می افتد ارزیابی کنید.

 Yoast: بهترین ابزار سئو در وردپرس

برای افرادی که وب سایتهایی را با استفاده از وردپرس طراحی می کنند، Yoast یک افزونه ضروری برای SEO است.

Yoast-Analysis-Results

اگرچه Yoast به برنامه ریزی کلمات کلیدی یا ردیابی بک لینک کمک نمی کند، اما به طراحان وب و نویسندگان امکان بهبود برای موتور های جستجو را می دهد.

 • این به شما اجازه می دهد که روی کلمات کلیدی تمرکز کنید، برچسب عنوان و توضیحات متا را به هر پست یا صفحه اختصاص دهید.
 • به شما امکان می دهد جستجوی Google خود را بر روی دسک تاپ و موبایل مشاهده کنید تا مطمئن شوید همه چیز خوب و مرتب است.
 • این صفحه شما را در مورد چگونگی بهینه سازی آن در مورد کلمه کلیدی شما راهنمایی می کند.
 • این صفحه شما را در سایر فاکتورهای سئو مانند طول متن، ویژگی های alt تصویر، پیوندهای داخلی وغیره کمک می کند.
 • موجب خوانایی صفحه شما می شود .

به عنوان یک طراح وب شما  میتوانید کارهای بیشتری را با Yoast انجام دهید. می توانید از آن برای ایجاد نقشه‌های سایت، ایجاد برچسب های Open Graph و Card Twitter های دلخواه استفاده کنید. حتی به طور خودکار چگونگی نوشته های  Metadata سایت خود را خودکار کنید.

کنسول جستجوی Google: بهترین ابزار برای تجزیه و تحلیل سئو

شما از Google Analytics برای مرور معیارهای کلیدی وب سایت و همچنین تصمیم گیری اطلاعات آگاهانه برای بهبود طراحی های آینده استفاده می کنید. اما آیا می دانید می توانید داده های کنسول جستجوی Google را به داشبورد Google Analytics خود نیز اضافه کنید؟

 Google-Analytic

در اینجا، می توانید داده های زیر را ببینید:

 • ترافیک صفحه و عملکرد؛
 • داده های جغرافیایی خاص؛
 • داده های خاص دستگاه؛
 • جستجوی پرس و جوها و نرخ کلیک از طریق آنها.

با این حال، Google Analytics از ارائه داده های اختصاصی جستجو که در وب ردیابی می شود کوتاهی می کند. به همین دلیل باید کنسول جستجوی گوگل را به لیست ابزارهای سئو خود اضافه کنید.

 Google-Search-Console-Dashboard

از این کنسول می توانید:

 • نقشه های XML خود را به Google ارسال کنید.
 • قابلیت استفاده و خطایابی در موبایل را بررسی کنید.
 • سریعا مشکلات امنیتی یا سرعت را بررسی کنید.
 • برداشت ها، رتبه بندی ها و کلیک های خاص به صفحه خاص را مرور کنید.
 • پیوندهای داخلی، بک لینک ها، وب سایت های دارای لینک برتر و همچنین متنی که از آنها استفاده می‌کنید را برای پیوند دادن به سایت خود دنبال کنید.

حتی اگر این ابزار به شما در برنامه ریزی استراتژی بهینه جستجو کمک نکند، برای عیب یابی اینکه چرا کار شما به خوبی پیش نمی رود، مکان خوبی برای پیشبرد شماست.

سایر ابزارهای سئو  که طراحان وب باید استفاده کنند

موارد بیشتری بجز ایجاد پیوند و بهینه سازی کلمه کلیدی برای سئو وجود دارد. Google هنگام تعیین رتبه وب سایت، به دنبال درستی و اعتبار نیز می باشد. به عنوان یک طراح وب، شما دارای بهترین موقعیت برای اداره این بخش از SEO هستید.

در اینجا برخی دیگر از ابزارهای سئو که علاوه بر موارد فوق باید از آنها استفاده کنید را بررسی می کنیم:

گواهی SSL: اگر وب سایت با قوانین HTTP کار می کند، نوعی تخلف برای SEO به شمار می آید. بنابراین، همیشه مطمئن شوید که وب سایت های شما دارای گواهی SSL باشد.

میزبانی سریع: سرعت سایت در طراحی کارها بسیار زیاد است و با کیفیت برنامه و میزبانی وب شما شروع می‌شود. هنگامی انجام این کار منطقی است که میزبان خود را با یک افزونه یا پلاگین CDN و حافظه پنهان تقویت کنید.

ابزار فشرده سازی تصویر: تصاویر با تمام ارزشی که دارند می توانند مشکلات و نگرانی های زیادی را برای طراحان وب ایجاد کنند. با اجرای هر تصویر از طریق یک ابزار فشرده سازی مانند TinyJPG می توانید اندازه آنها را از کاهش دهید. به این ترتیب میتوانید رتبه وب سایت خود را حفظ کنید.

مطمئن شوید که همیشه از ابزار طراحی با کیفیت بالا استفاده می کنید و از استانداردهای اولیه موبایل پیروی می‌کنید. وقتی یک وب سایت قدیمی به نظر می رسد، ضعیف اجرا می شود و به درستی اداره نمی شود. مطمئناً Google و بازدید کنندگان شما نیز به این نکات توجه می کنند.

1 نظر
 1. اکانت فا می گوید

  ابزار moz عالیه ولی من از سمراش هم استفاده میکنم واقعا عالیه. و اینکه ابزار نیل پاتل ( اوبر ساجست) رایگان نیست برای تریالش باید کردیت کارت داشته بااشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.