آموزش، نکته و ترفند طراحی سایت

چگونه نویسنده بهتری باشیم؟

1,637

برای اینکه شما نویسنده بهتری باشید 5 نکته طلایی باید به خاطر داشته باشید! پیشنهاد میکنم  مقاله “چگونه محتوا خوب برای وب سایت بنویسیم؟” را در کنار این مقاله مطالعه کنید.

آماده‌سازی در تولید محتوا همه‌چیز است

مخصوصا اگر نویسنده باتجربه‌ای نیستید، همیشه باید با آماده‌سازی مناسب شروع به تولید محتوا کنید و آماده‌سازی به این معنی است که شما باید زیاد فکر کنید. به سؤالاتی مثل این فکر کنید: چرا من این مقاله را می‌نویسم؟ مخاطبان من چه کسانی هستند؟ من می‌خواهم خوانندگان من بعد از خواندن مقاله چه چیزی را متوجه شوند یا انجام دهند؟ موضوع مقاله چیست؟ پیام اصلی مقاله که می‌خواهم برای مخاطبان ارسال کنم چیست؟

ساختار، ساختار، ساختار!

همیشه باید مطمئن شوید که محتوا شما از ساختار خوبی برخوردار است. این تفاوت اصلی را برای مخاطبان شما ایجاد می‌کند. اگر پاراگراف ها به صورت منطقی از یکدیگر پیروی کنند، درک پیام اصلی بسیار ساده‌تر خواهد بود. در مورد چیزهای مختلفی که می‌خواهید در مقاله مطرح کنید فکر کنید. به این فکر کنید که باید با چه ترتیبی عنوانشان کنید و سپس یادداشت کنید. در مورد هر پاراگراف چند کلمه‌ای بنویسید.

در تولید محتوا ساختار به خواننده کمک می‌کند که متوجه شود موضوع متن درباره چیست. با افزودن توضیحات بیشتر و تصاویرمی‌توانید به آن‌ها کمک کنید. مطمئن باشید که پاراگراف خیلی طولانی نیست و جملات متن بهم مرتبط باشند.

با جملات کوتاه تولید محتوا کنید

جملاتی بنویسید که بیشتر از 20-25 کلمه نباشند. اگر هنوز نویسنده خوبی نیستید، حتماً جملات کوتاه بنویسید. جملات بلند و طولانی فقط خواندن را سخت تر میکند. افراد قادر به مدیریت 20-25 کلمه در ذهن خود هستند. اگر جملات را  طولانی‌تر از آن بنویسید، خوانندگان برای درک آن به قدرت شناختی بسیار بیشتری نیاز دارند. به عبارت دیگر خوانندگان شما برای درک واقعی جملات نیاز به خواندن بیشتر یا با سرعت کندتر دارند. مهمتر از آن، با طولانی شدن جملات احتمال بروز اشتباهات گرامری افزایش می‌یابد. برای هر نویسنده‌ای که شروع می‌کند، توصیه من این است: جملات را کوتاه و شیرین کنید.

جملات کوتاه فقط یکی از جنبه‌های خوانایی است. در اینجا چیزهای دیگری وجود دارد که می‌توانید برای آسان‌تر خواندن محتوا، انجام دهید. از جملات مجهول کمتر استفاده کنید، پاراگراف های کوتاه بنویسید و حتما از حروف ربط استفاده کنید.

اضافه کردن مثال و داستان‌های کوتاه 

افزودن مثال، واقعیت‌های سرگرم کننده و داستان‌های کوتاه مقاله شما را برای خواننده جذاب‌تر می‌کند. افزودن مثال‌ها راهی عالی برای بهتر خواندن مقاله است. اگر در مورد یک محصول می‌نویسید مطمئن شوید که برخی از نظرهای کاربران را اضافه کرده‌اید و یا در مورد نحوه استفاده مردم از محصول مثال بزنید. مثال‌ها به افراد کمک می‌کنند تا منظور شما را بفهمند و متن شما را برای خواندن لذت بخش‌تر کنند.

جمع‌وجور کردن همه‌چیز!

سعی کنید در نتیجه‌گیری خود به پیام اصلی محتوا برگردید. این راهی برای گردآوری متن شماست. این احتمال درک کامل مقاله شما را بیشتر می‌کند. در قسمت نتیجه‌گیری، اگر در معرفی خود از مثالی استفاده کرده‌اید از همان مثال اما کمی متفاوت‌تراستفاده کنید.

در نهایت،

همه می‌توانند یاد بگیرند که چگونه بهتر بنویسند. هر کس می‌تواند مهارت نوشتن خود را بهبود ببخشد و تولید محتوا کند. شما فقط نیاز به کمی تمرین دارید. برای شروع، مطمئن باشید یک متن خواندنی می‌نویسید. از تجزیه و تحلیل و نقد نویسندگان بزرگ کمک بگیرید. بازخورد مطمئناً نوشتن شما را بهبود می‌بخشد!  نکات طلایی ما را به خاطر داشته باشید و مطالب عالی بنویسید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.