طراحی سایت، محتوا،سئو و دیجیتال مارکتینگ

توسعه دهنده Front-end چه کسی است؟

2,828

توسعه دهنده Front-end کیست؟

توسعه دهنده Front-End شخصی است که با قسمت ظاهری وبسایت کار می کند. در این مقاله شما را با همه چیز هایی که لازم است درباره توسعه Front-End و یک توسعه دهنده سمت Front-End بدانید، آشنا می کنم.

توسعه دهنده Front-End یک طراح وب است که کدنویسی های Front-End را انجام می­ دهد. درحالیکه طراحی سایت روشی است که با آن وبسایت دیده می­شود اما توسعه Front-End چگونگی پیاده سازی این طرح را در وب نشان می ­دهد.
صفحات اینترنت شبیه ساختار لایه ها هستند، داده، طراحی، محتوا و عملکرد. وب می تواند مجموعه ای از HTML و GIF های “در دست ساخت” باشد بدون آنکه توسعه دهندگان Front-End اطلاعات داده های Back-End را بگیرند و یک ویژگی کاربرپسند ایجاد کنند. با یکپارچه سازی زبان های نشانه گذاری، طراحی، اسکریپت ها و چارچوب ها، توسعه دهنده Front-End محیطی را برای هر چیزی که کاربران مشاهده می­کنند، کلیک می کنند و لمس می کنند ایجاد می کند.

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ میدهیم:

  • توسعه دهنده Front-end کیست؟
  • توسعه دهنده Front-end چه کاری انجام می­دهد؟
  • محل کار توسعه دهنده Front-end چگونه است؟
  • توسعه دهنده Front-end از چه نرم افزار و ابزار هایی استفاده می­کند؟
  • توسعه دهنده Front-end از چه زبان های برنامه نویسی استفاده می­کند؟

توسعه دهنده Front-end کیست؟

قسمت front-end از یک وب سایت به بخشی از آن گفته میشود که کاربر با آن ارتباط برقرار می کند. به عبارتی دیگر قسمت های ظاهری و ساختمان یک وبسایت مانند لوگو، تصاویر، منوها و اطلاعاتی که به صورت گرافیکی در اختیار کاربر قرار میگیرد، به همه این ها front-end گفته میشود.

وظیفه یک توسعه دهنده فرانت اند این هست که تضمین کند همه چیز در ساختمان ظاهری یک وب سایت در جای مناسبی قرار گرفته است.

به طور خلاصه، چگونگی نمایش یک لوگو، موقعیت نوار پیمایش، خدمات ارائه شده توسط صاحبان وب سایت، لینک های رسانه های اجتماعی و … همگی توسط توسعه دهنده فرانت اند در نظر گرفته میشوند.

توسعه دهنده Front-end

توسعه دهنده Front-end چه کاری انجام می­دهد؟

یک توسعه دهنده Front-End دنیای طراحی و فناوری را با هم پیوند می ­دهد و ابزار‌های Back-End را برای تعامل با کاربران بکار می گیرد.

آنها فایل های طراحی وب سایت را می ­گیرند و به HTML، جاوا اسکریپت(JS)، و یا کد های CSS که عناصر اصلی توسعه Front-End هستند، تبدیل می­کنند.

در واقع شامل قسمت های ظاهری و ساختمان یک وبسایت مانند لوگو، تصاویر، منوها و اطلاعاتی که به صورت گرافیکی در اختیار کاربر قرار میگیرد، می باشد.

هرچیزی که کاربر می ­بیند، روی آن کلیک می­ کند یا برای ورود و بازیابی اطلاعات در وب سایت استفاده می­ کند، وظیفه توسعه دهنده فرانت اند است. این کار هم خلاقانه و هم دارای دانش فنی است. تمرکز آنها روی علاقه کاربر است و فناوری که آنها پیاده سازی می کنند به چگونگی دستیابی آن به کارآیی ، سرعت و عملکرد صحیح وابسته است. آنها همچنین اطمینان دارند که در Front-End خطا یا اشکالی وجود ندارد، و این طرح همانطور که قرار است در سیستم عامل ها و مرورگرهای مختلف ظاهر شود، نمایش داده می­شود.

توسعه دهنده Front-end

به طور معمول، مسئولیت های یک توسعه دهنده فرانت اند شامل موارد زیر است:

  • اولویت بندی علاقه کاربران
  • ایجاد مفهوم با HTML ،CSS و JavaScript
  • تولید و نگهداری وب سایت ها و رابط های کاربری وب
  • ایجاد ابزارهایی که تعامل با سایت را در هر مرورگری تقویت کنند
  • اجرای طراحی سایت برای استفاده با تلفن همراه
  • حفظ مدیریت گردش کار نرم افزار
  • استفاده بهترین شیوه های بالا بردن رتبه سایت SEO
  • آزمایش سایت برای قابلیت استفاده و رفع هرگونه اشکال

محل کار یک توسعه دهنده Front-End چگونه است؟

حقوق عالی، تقاضای زیاد، امنیت شغلی و گزینه های زیادی برای ایجاد انگیزه فقط برخی از مواردی است که در زمینه توسعه وب Front-End همراه است. کارفرمایان فقط به دنبال جذب کدنویس نیستند بلکه به شخصی که بتواند در حل مسائل موفق باشد و افرادی که می توانند طراحی ظاهری و کاربر پسند داشته باشند و بتوانند چالش های اساسی را حل کنند، احتیاج دارند. یک توسعه دهنده فرانت اند می تواند حتی به صورت دورکاری کار انجام دهد و وقت آزادتری در اختیار داشته باشد.

توسعه دهنده Front-End از چه نرم افزار و ابزارهایی استفاده می کند؟

توسعه دهندگان فرانت اند می توانند برای انجام کارهای خود ابزارهای زیادی انتخاب کنند، که این ابزار ها معمولاً به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

  1. ابزارهای طراحی گرافیکی
  2. ویرایشگرهای کد

ابزارهای طراحی گرافیکی برای ساختن نمونه اولیه برنامه، آزمایش با رابط کاربری و ایجاد طرح نهایی مفید هستند. با توجه به تعداد اعضای تیم، توسعه دهنده Front-End ممکن است کم و بیش مسئول عناصر گرافیکی برنامه باشد. این ابزارها می توانند از یک کاغذ و مداد گرفته تا ابزارهای نمونه سازی اختصاصی مانند Balsamiq Mockup تا ویرایشگرهای قدرتمند گرافیکی مانند Photoshop یا Sketch باشند. توسعه دهندگان Front-End که مسئولیت بیشتر عناصر گرافیکی برنامه را بر عهده دارند ، خود را با ابزارهای ویرایشی کامل گرافیکی مانندPhotoshop ،Illustrator ، Sketch یا Figma بیشتر آشنا می کنند.

طیف وسیعی از ویرایشگرهای کد ، از ویرایشگرهای فوق العاده کم حجم مانند Notepad تا ویرایشگرهای توسعه یکپارچه (IDE) مانند Eclipse یا Visual Studio که حجم بالایی دارند، وجود دارد.در برخی از ویرایشگرهای پیچیده تر مانند Emacs یا vim ممکن است ماه ها طول بکشند تا حرفه ای شوید اما می توانند منجر به وفاداری شدید کاربران شوند. ویرایشگر کد توسط توسعه دهنده یک انتخاب کاملاً شخصی است و هیچ راه حل کاملی برای آن وجود ندارد. اکثر توسعه دهندگان قبل از اینکه روی یکی از آنها متمرکز شوند با چندین ویرایشگر کد آزمایش می کنند. تقریباً تمام توسعه روی رایانه صورت می گیرد، بنابراین یک توسعه دهنده Front-End احتمالاً در انتخاب دستگاه خود بیشتر تفکر کند. تعداد بسیار کمی از ابزارهای دیگر مورد نیاز است، اگرچه برخی از توسعه دهندگان فرانت اند ممکن است تصمیم بگیرند که خود را با دفترچه های یادداشت و تخته وایت برد محاصره کنند.

یک توسعه دهنده Front-End از چه زبان های برنامه نویسی استفاده می کند؟

توسعه دهندگان فرانت اند مسئول اجرای طرح ها و مفاهیم در وب هستند، به این معنی که ابزار اصلی آنها HTML ،CSS و JavaScript است. HTML برای ایجاد محتوا و ساختار سند استفاده می شود، CSS برای استایل و ظاهر طراحی قبل از اعمال JS استفاده می شود. اغلب اوقات توسعه فرانت اند خصوصاً هنگام کار بر روی برنامه های وب مدرن و بسیار تعاملی، جدی و با محوریت جاوا اسکریپت است. توسعه دهندگان Front-End تمایل دارند تا به راحتی توسعه را از كتابخانه های درون ساختی این سه زبان استفاده كنند، چه چارچوب های طراحی مانند Bootstrap یا Foundation باشد، یا كتابخانه های JavaScript مانند AngularJS و React كه برای راحتی در توسعه برنامه وب طراحی شده اند.

پسوندهای قدرتمندتر CSS مانند SASS نیز در سالهای اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است و قدرت بسیار بیشتری را در طراحی خود ارائه می دهد. اغلب اوقات توسعه دهندگان Front-End ممکن است به کد PHP ،Ruby یا Python دسترسی پیدا کنند تا بتوانند داده ها را با back-end نیز متصل کنند، بنابراین آشنایی با زبانهای وب گرا فراتر از استاندارد های سه‌گانه HTML ،CSS و JavaScript بسیار مهم است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.