طراحی سایت، محتوا،سئو و دیجیتال مارکتینگ

هرگز برای یادگیری زبان برنامه‌نویسی دیر نیست!

2,156

“عشق به یادگیری زبان برنامه‌نویسی سن ندارد.”

بسیاری با این گفته موافق هستند که یادگیری زبان برنامه‌نویسی ارتباطی به سن ندارد، اما گاهی‌اوقات ما خودمان را متقاعد می‌كنیم كه برای تحصیل یا تغییر شغل خیلی دیر است. چرا ما از این رویکرد برای آنچه که می‌خواهیم به دست بیاوریم استفاده نمی‌کنیم؟  به خصوص زمانی که مربوط به یادگیری چیز جدیدی مثل زبان برنامه‌نویسی است.

من مدرس یک دوره برنامه‌نویسی هستم و نمونه‌های زیادی از افرادی را دارم که یادگیری برنامه‌نویسی را از 30 سالگی یا حتی بالاتر شروع کرده‌اند. در حقیقت با بالا رفتن سن، افراد با تجربه‌تر و خردمندتر می‌شوند و چیزهای متفاوتی را می‌بینند که این امر سرعت یادگیری آن‌ها را افزایش می‌دهد. علاوه براین، در آی تی سن و سال اهمیت زیادی ندارد، این مهارت افراد است که به آن توجه می‌شود.

در اینجا به 5 دلیل اشاره می‌کنیم که چرا نباید از خواسته‌های خود صرف نظر کنید و باید یادگیری زبان برنامه‌نویسی را شروع کنید. البته  این دلایل برای سایر زبان‌های برنامه‌نویسی نیز کاربرد دارد. بنابراین اگر به دنبال جرقه الهام هستید با ما بمانید – مطمئناً آن را در اینجا پیدا خواهید کرد.

دلیل دورکاری: یادگیری چیزهای جدید همراه با بالا رفتن سن، به حفظ و افزایش سلامت ذهنی شما کمک می‌کند!

باور کنید یا نه، مطالعات پزشکی اخیر تأثیر چشمگیر فعالیت مغز بر پیری و سلامت مغز را اثبات کرده‌است. این بدان معناست که هر چه بیشتر حافظه مغز خود را تمرین دهید، بیشتر سلامتی خودتان را تضمین خواهید کرد. همچنین تحقیقات نشان داده‌اند كه افراد در سنین 60-90 سال فقط با انجام كارهای صنایع دستی و برخی سرگرمی‌ها آن هم فقط برای چند ساعت در روز سلامت مغز خود را بهبود می‌بخشند. بنابراین اکنون تصور کنید مغز یک فرد 30 ساله چه کاری می‌تواند انجام دهد.

یادگیری یک زبان برنامه نویسی برابر است با ﺍﺛﺮﮔﺬﺍﺭی ﺩﺭ ﻓﺮﺍﻳﻨﺪ ﻳﺎﺩﺩهی ـ ﻳﺎﺩﮔﻴﺮی، یک تمرین ذهنی که باعث افزایش توجه و تمرکز شما می‌شود.

دلیل دورکاری: دوره‌ها و مطالب آنلاین زیادی وجود دارد – هیچ کس متوجه سن شما نخواهد شد!

امروزه دوره‌های آنلاین زیادی وجود دارند و افراد زیادی تایید کرده‌اند  که نسبت به دوره‌های حضوری کارآمدتر هستند و نتیجه مثبتی را به همراه می آورند. و برای آن چند دلیل ساده وجود دارد: صنعت فناوری اطلاعات دانش شما را ارزیابی می‌کند، نه توانایی‌های جسمی، و شما خودتان زمان و محل مناسب برای مطالعه و آموزشتان را انتخاب می‌کنید. افراد زیادی به این موضوع اشاره کرده‌اند و توانسته‌اند در مدت کوتاهی شغل رویایی خود را بدست‌آورند.

همانطور که می‌دانید منابع آنلاین فراوانی در زمینه برنامه‌نویسی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. آن‌ها به سن شما اهمیت نمی‌دهند!

کلاس آنلاین

دلیل دورکاری: سن فقط یک عدد است!

متأسفانه یک کلیشه جهانی و سفسطه وجود دارد که شما باید تا پایان عمر یک شغل دائمی داشته‌باشید. اما چه کسی گفته‌است که همه باید همین کار انجام دهند؟! شما یک فرد بالغ هستید که می‌دانید به دنبال چه چیزی هستید و می‌خواهید به چه نتیجه‌ای برسید. این شما هستید که برای زندگی خودتان تصمیم می‌گیرید و به همین دلیل است که می‌خواهید برنامه‌نویسی را یادبگیرید و این فقط یک جرقه در زندگی شماست.

موضوع مهم دیگری نیز هست که شما فقط باید در مورد خودتان فکر کنید و هرگز خود را با شخص دیگری مقایسه نکنید زیرا افراد دارای تجربیات و سطوح مختلف دانش هستند. نقطه شروع باید همان چیزی باشد که شما قبل از شروع یادگیری می‌دانستید. سپس بعد از مدتی از مقایسه پیشرفت خود با مرحله قبل شگفت‌زده خواهیدشد.

هرگز از ” کد بد” در برنامه‌نویسی و یا عدم تجربه نترسید. زیرا در ابتدای هر کاری همه اشتباه می‌کنند اما به تدریج با آموزش بیشتر اشتباهات به مرور کم و کمتر می‌شوند. می‌دانستید که دانش‌آموزان جوان به اندازه افراد بزرگتر نگران هستند؟ که آیا می‌توانند بدون تجربه شغل مورد نظرشان به دست‌آورند؟ اما واقعیت این است که برخی از شرکت‌ها به دنبال افرادی هستند که حداقل تجربه را دارند تا یک متخصص برای پروژه‌های خودشان  پرورش دهند. این را در نظر داشته‌باشید که شما نمی‌توانید همه چیز را یک‌جا یادبگیرید.

دلیل دورکاری: یادگیری برنامه‌نویسی مانند یادگیری هر مهارت دیگری است!

یادگیری برنامه‌نویسی با یادگیری دوچرخه‌سواری فرقی نمی‌کند! تفاوت بزرگی بین یادگیری آن‌ها وجود ندارد. با این حال، اگر در سن بلوغ یادگیری دوچرخه‌سواری را شروع کنید، بیشتر نگران خواهیدبود و با این وجود احتمال بیشتری وجود دارد که زمان کمتری را برای آن صرف کنید. سن از زمانی که اشتباه می‌کنید و می‌دانید چگونه آن‌ها را برطرف کنید، نقش مهمی در خرد و تجربه شما دارد.

برنامه‌نویسی نه تنها کد نویسی است بلکه جستجوی بهترین راه حل برای مسئله‌ای است که مردم با آن روبرو شده‌اند. و در اینجا، تجربه به شما خیلی کمک خواهدکرد. بنابراین، داشتن پیش زمینه در یک زمینه دیگر یک مزیت بزرگ است.

دلیل دورکاری: کار امروز را به فردا نیندازید. همین حالا شروع کنید!

هرگز آنچه را که برایش برنامه‌ریزی می‌کنید به تعویق نیاندازید، سریع‌تر یادگیری را شروع کنید، زیرا زمان مناسب هرگز فرا نمی‌رسد. زیرا اگر صبر کنید در حقیقت زمان ارزشمند خود را هدر داده‌اید. همچنین اگر صبر کنید و زمان بیشتری بگذرد، شروع برای شما سخت‌تر خواهد شد.

علاوه بر این، فرصت‌های جدیدی برای تغییر شغل خود و یا حتی ارتقاء یا بهبود کار فعلی خود خواهیدداشت. عالی نیست؟

جمع‌بندی:

اگر شما یکی از کسانی هستید که در دوراهی گیر کرده‌اید و فکر می‌کنید “من برای x  پیر شده‌ام” ، باید بدانید که سن فقط  قرار گرفتن در معرض زمان است، و به شما کمک می‌کند تا آنچه را که معمولاً جوانان نمی‌دانند و نمی‌بینند، ببینید. یادگیری چیزهای جدید باعث می‌شود سلامت روان شما به طور مرتب حفظ شود و قدرت ذهنی شما با افراد جوانتر برابر باشد.

بنابراین، انتخاب روش یادگیری برنامه‌نویسی در خانه و به صورت آنلاین، فرصتی است که به بقیه نشان‌دهید که می‌توانید کارهای بیشتری نیز انجام دهید. تا زمانی که علم‌و‌دانش شما در IT در سطح بالایی باشد، هیچکس به سن شما اهمیت نخواهد داد.

هرگز از هدف خود صرف نظر نکنید و فقط رو به جلو حرکت کنید. مطمئن باشید هر روشی را که انتخاب کنید، در نهایت شما را به موفقیت می‌رساند.

هیج وقت برای شروع یادگیری برنامه‌نویسی و یا هر آنچه که می‌خواهید شروع کنید، دیر نیست. هرچه زودتر شروع به یادگیری کنید، قدرت بیشتری کسب خواهید کرد. پس همین الان شروع کنید! علاوه براین، تمرین و دانش بیشتر به شما امکان می‌دهد دامنه توانایی‌های خود را گسترده‌تر کنید، و مطمئناً فرد موفق‌تری خواهیدشد.

بنابراین، اگر فکر می‌کنید برای این کار خیلی پیر هستید…

فراموش نکنید که سن فقط یک عدد است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.