طراحی سایت، محتوا،سئو و دیجیتال مارکتینگ

چرا کودکان باید برنامه نویسی یاد بگیرند؟

2,042

در سراسر جهان، تبدیل اطلاعات به قالب دیجیتال را تحول دیجیتال یا دیجیتالی شدن می نامند که بهره‌وری را در بخش‌های دولتی و خصوصی افزایش داده است. در نتیجه، تقریباً هر کشوری در جهان به سمت اقتصاد دیجیتال پیش می‌رود.

با تکامل این اقتصاد جدید، یادگیری مهارت های خاصی مانند برنامه نویسی ضروری است. به زبان خیلی ساده،‌ برنامه نویسی عبارت است از نوشتن دستوراتی که یک سیستم مثل کامپیوتر آنها را متوجه شده و دستورات ما را یکی پس از دیگری اجرا می‌ کند.

پس از مرگ استیو جابز، بنیان‌گذار و مدیرعامل مشهور اپل، مصاحبه منتشر نشده‌ای از وی کشف شد که مربوط به ۲۰ سال پیش است. جابز در این مصاحبه می‌گوید:

«هر فردی باید یاد بگیرد چگونه با کامپیوتر برنامه ‌نویسی کند، چون می‌آموزد چگونه فکر کند.»

این سخن جابز به ‌خوبی مهم ‌ترین علت آموزش برنامه‌ نویسی را برای هر فردی چه خردسال و چه بزرگسال بیان می‌کند.

پیشنهاد میکنم مقاله “چگونه برنامه نویسی را یاد بگیریم؟” را هم مطالعه کنید.

یادگیری کدنویسی، تنها امری ضروری برای برنامه نویسان نیست، بدون شک در سال‌های آینده کدنویسی به امری ضروری برای هر فردی تبدیل می‌شود. همان‌طور که یادگیری زبان انگلیسی تا چند سال گذشته امری حیاتی بود، تا سال‌های آینده زبان برنامه‌ نویسی برای کودکان هم به یکی از زبان‌های ضروری و اصلی تبدیل می‌شود.

خوشبختانه برنامه نویسی مهارتی است که الزاماً نیاز به دانشگاه رفتن ندارد و هر کسی که صرفاً علاقمند به یادگیری آن باشد می‌تواند ظرف مدت چند ماه و نهایتاً یک سال  به یک برنامه نویس در حوزه مورد علاقه خود تبدیل شود.

برنامه‌ نویسی برای کودکان یک مهارت هیجان‌انگیز است که یادگیری آن در سنین کودکی آسان‌تر بوده و جذابیت بیشتری نیز دارد. یکی از راه‌ های آماده ‌سازی فرزندان برای آینده، آموزش زبان برنامه ‌نویسی به آن‌ها است.

آموزش برنامه‌ نویسی برای کودکان در طولانی به نفع کودک شما است و تأثیر آن در زمان طولانی مشخص می‌شود. آموزش زبان برنامه ‌نویسی نه ‌تنها مهارتی خوب است، بلکه کودک شما را برای انتخاب شغل آینده آماده ‌می‌کند و میتواند با تکنولوژی رابطه بهتری برقرار می‌کند.

برنامه نویسی برای کودکان

درک حل مسئله در برنامه نویسی برای کودکان

در دنیای برنامه ‌نویسی، کدنویسی با حل مسئله تفاوت دارد.

عادت حل مسئله نکته مثبت دیگری است که کودک شما هنگام آموزش برنامه‌ نویسی می‌آموزد. یک برنامه ‌نویس برای رسیدن به جواب، هزاران آزمایش انجام می ‌دهد و صدها کد مختلف را امتحان می ‌کند. فرزند شما هم برای آموزش این زبان و راه و روش‌های آن مجبور است تا سختی‌های آموزش را به جان بخرد تا بتواند مسئله را به‌ درستی حل کند.

چگونه به کودکان برنامه ‌نویسی آموزش دهیم؟

بدون شک اولین سؤالی که ذهن شما را درگیر می‌کند این است که چگونه به کودک برنامه ‌نویسی آموزش دهیم؟ آموزش زبان برنامه ‌نویسی به کودکان محدودیت سنی خاصی ندارد و هر زمان که کودک شما  توانایی درک مسئله را داشت می‌تواند آموزشش را شروع کند. یادگیری زبانی جدید کاری سخت و دشوار است و شما باید در این مسیر در کنار فرزندتان باشید.

انتخاب زبان مناسب برای برنامه‌ نویسی، بخش مهمی از آموزش است. باید مناسب‌‌ترین زبان را به ساده‌ترین حالت ممکن به کودک آموزش دهیم تا از یادگیری خسته نشود. در مقاله بعدی به صورت کامل و جامع در مورد انتخاب زبان مناسب صحبت خواهیم کرد.

برنامه نویسی برای کودکان

کلام آخر

تکنولوژی با سرعتی بی‌سابقه در حال پیشرفت است، همه‌چیز در حال کامپیوتری شدن است.

آموزش زبان برنامه ‌نویسی برای کودکان اولین قدم برای هماهنگ کردن فرزندان با تکنولوژی روز دنیا است. انسان برای زندگی بهتر در جامه مدرن باید توانایی صحبت کردن با زبان کامپیوترها را داشته باشد تا مسائل را به ساده‌ ترین شکل ممکن حل کند.

آموزش برنامه ‌نویسی به کودکان از سن کم می‌تواند تأثیر زیادی بر روی آینده کاری آنها بگذارد، شاید بیل گیتس یا مارک زاکربرگ بعدی فرزند شما باشد!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.