طراحی سایت، محتوا،سئو و دیجیتال مارکتینگ

بازاريابی درون‌گرا چيست؟

2,494

بازاريابی درون‌گرا (که با عناوین بازاریابی جاذبه‌ای، بازاریابی ربایشی یا Inbound Marketing هم شناخته می‌شود) نوعی بازاریابی است كه با ايجاد مطالب و محتوا جذاب و كاربردی نظر مشتريان را به خود جلب مي‌كند. در حالی كه بازاریابی برونگرا (بازاریابی دافعه‌ای) به نوعی بازاریابی اشاره دارد که در آن یک شرکت، گفتگو و یا مکالمه را آغاز می‌کند و پیام خود را به مخاطب می‌فرستد.

بازاريابي درونگرابازاريابی درون‌گرا شامل ارائه راه‌حل ها و فرصت‌هایی است که تأثیر مثبتی بر مردم و مشاغل آنها دارد. حال سوال اينجاست، چگونه اين كار را انجام مي‌دهند؟

بازاریابی درون‌گرا شیوه‌ای از بازاریابی است که در آن استراتژی بازاریابي ديجيتال طوری برنامه‌ریزی می‌شود که مخاطب علاقه‌مند به کسب‌ و کار شما را طوری مجذوب کند كه خود به سوی شما حرکت کند. شما بايد مخاطبان خود را حمايت و پشتیبانی كنيد. اینگونه تجارت شما رشد می‌کند و با بازاریابی، فروش و خدمات ديگر دائماً بر چگونگی کمک به مشتریان فعلی و آینده متمرکز می‌شوید.

با ورود مخاطبان به سايت شما، تيم فروش با استفاده از ابزارهای مكالمه مانند چت آنلاين و ايميل با مخاطبان ارتباط برقرار مي‌كنند سپس برند شما را معرفی كرده و ارزش آن را به مشتريان القا و به نوعی آنها را درگير مي‌كنند. تيم خدمات شما نيز می‌توانند تا مدت‌ها از مشتريان حمايت كرده و به طريقی آنها را خوشحال كنند. تيم خدمات نقش مشاور و متخصص در مورد محصولات را دارند.

بازاریابی درون‌گرا روشی برای جذب، تعامل و خوشحال كردن افراد برای رشد در كسب‌ و كارشان و ايجاد اعتماد است. بازاریابی درون‌گرا روشی بهتر برای فروش و راهی بهتر برای بازاریابی و خدمت به مشتریان است. هر چه تعداد مشتريان بيشتر باشد، نشانه تجارت بهتر است و به اين صورت شركت شما میتواند در طولانی مدت رشد بهتری داشته باشد.

با ايجاد محتوايی كه برای رفع مشكلات و نيازهای مشتريان ايده‌آل شما طراحی شده است، مخاطبان خاص خود را جلب کنید و اعتماد و اعتبار کسب‌ و‌ کارتان را بالا ببريد.

بازاريابي درون‌گرا

استراتژی‌های بازاريابی درون‌گرا

این استراتژی‌ها به شما کمک می‌کند تا به صورت موثر و مفيدي عمل بازاريابی انجام دهيد و بتوانيد مخاطب‌های مورد نظر خود را  جذب كنيد. در زیر، خواهید دید که استراتژی‌های خاصی در روش بازاريابی درون‌گرا برای جذب، تعامل و خوشحال کردن مصرف‌کنندگان وجود دارد تا به پیشرفت اقتصادی در كسب‌ و كارتان کمک کنند.

استراتژی جذب

استراتژی‌های بازاریابی درون‌گرا که مخاطبان مورد نظر شما و افراد خریدار را به خود جذب می‌کند، با ایجاد و توسعه محتوا مرتبط هستند.

برای رسیدن به مخاطبان خود، كار خود را با ایجاد و انتشار مطالبی مانند مقالات، محتواهای متنوع و رسانه‌های اجتماعی شروع کنید. با ارائه اطلاعات و راهنمایی در مورد نحوه استفاده از محصولتان، جزئیات مربوط به تبلیغات یا تخفیف‌ها ابهامات به وجود آماده در ذهن مشتريان را برطرف كنيد.

برای جذب مخاطبان خود در سطح جدی‌تر از طریق بازاریابی درون‌گرا، همه این مطالب را با استراتژی سئو بهینه کنید. استراتژی سئو شما را ملزم به استفاده از كلمات كليدی و عبارات مرتبط با محصولات و يا خدماتتان خواهد كرد. اين امر اين امكان را می‌دهد تا محتوا و اطلاعات شما در صفحه موتور جستجو برای افرادی كه در جستجوی اين اطلاعات هستن ظاهر شود.

بازاريابي درون‌گرا

استراتژی تعامل و مشاركت

هنگام استفاده از استراتژی درون‌گرا برای جذب مخاطب،‌ مطمئن شويد روش مناسبی برای ارتباط و تعامل با مخاطبانتان انتخاب كرده‌ايد، به طوری كه آنان نيز بخواهند روابط طولانی مدتی با شما برقرار كنند. هنگام استفاده از اين راهكارها اطلاعات برند و ارزش تجاری كسب‌ و‌ كارتان را نيز به مخاطبان ارائه دهيد.

استراتژی‌های ويژه تعامل و مشاركت، ممكن است شامل نحوه برخورد و مديريت تماس‌های فروش باشد. هنگام اين تماس‌ها بايد به علايق مخاطبان توجه كرد و نظر آنها را به خود جلب كرد. علاوه بر این، مطمئن شويد که همیشه به جای فروش محصول، راه حل فروش را می‌دانيد.

استراتژی‌های ايجاد رضايت و لذت بردن

لذت بردن از استراتژی‌های درون‌گرا باعث می‌شود مشتریان پس از خرید، از خوشحالی، رضایت و پشتیبانی از آنها راضی باشند. این استراتژی‌ها شامل تمام اعضای تیم شما می‌شود که در هر مقطع زمانی به مشتریان کمک می‌کنند. همراهی با چت‌بات‌ها و نظرسنجی‌هايی به موقع، پشتیبانی و درخواست بازخورد از مشتریان راهی عالی برای جلب رضايت این افراد است. نظرسنجی‌ها به شما كمك می‌كنند كه مطمئن شويد مشكلی برای كاربران پيش نيامده و همه از خريد خود راضی و خوشحال هستند.

به عنوان مثال، چت‌بات‌ها به مشتريان فعلی تكنيك‌های جديدی را پيشنهاد مي‌كنند تا از خريد خود لذت بيشتری ببرند. علاوه‌ براین، ممکن است 6 ماه پس از خرید محصول یا خدمات شما، برای مشتری نظرسنجی رضایت ارسال شود تا نظرات آنها را برای بهبود وضعيت فعلی دریافت کند.

توجه به رسانه‌های اجتماعی استراتژی مهم دیگری در مورد جلب رضايت مشتریان است. كاربران رسانه‌های اجتماعی ممکن است از یکی از پروفایل‌های شما برای ارسال تجربه شخصي خود درباره محصولات یا خدمات و يا ارسال سوالات، انتقادات و پيشنهادات خود استفاده كنند. اين تعامل با مخاطبين برای آنها لذت بخش است و باعث مي‌شود آنها احساس كنند كه ديده مي‌شوند و نظراتشان براي شما ارزشمند است.

و آخرين استراتژی بازاريابي درون‌گرا كه متمرکز بر لذت بردن مشتریان است، موضوعی است که در هر شرایطی به مشتریان کمک و آنها را پشتیبانی می کند، حتی اگر زياد به كسب و كار شما مرتبط نباشد. به یاد داشته باشید، یک مشتری راضی به یک طرفدار و مروج برند تبدیل می شود.

بازاريابي درون‌گرا

روشي مطمئن برای پيشرفت شغلي شما

در طی چند سال گذشته، تغییر در رفتار خرید موجب حركت ايجاد بازاريابي درون‌گرا شد. نحوه برقراری ارتباط مردم و آنچه از كسب‌ و كار شما انتظار دارند تغییر کرده است. آيا اين خبر خوبی است؟

روش درون‌گرا، همراه با فناوری، همچنان به مشاغل کمک می‌کند تا با توجه به نیازهای مشتريان كه با سرعت در حال تغيير است، آنها نيز تغيير كنند و بتوانند به آن نيازها پاسخ دهند. برای پشتیبانی از این روش یک بستر کامل نرم‌افزاری برای بازاریابی، فروش، خدمات و مدیریت ارتباط با مشتری لازم است.

با تلفیق متدولوژی درون‌گرا با HubSpot، كسب‌ و كار خود را توسعه داده و مشتريان فعلی خود را تشويق به خريد بيشتر، وفاداری به برند شما و تبليغ برندتان نزد دوستانشان می‌كنيد.

در انتها اميدوارم اين مطلب برای شما مفيد و كاربردی بوده باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.