طراحی سایت، محتوا،سئو و دیجیتال مارکتینگ

چگونه می توان استراتژی ساخت لینک را بهبود بخشید؟

1,843

زمانی که یک صفحه اینترنتی را به صفحه دیگری لینک می دهیم، آن را “بک لینک” می نامند. در گذشته بک لینک ها معیار اصلی رتبه بندی سئو بودند. یک صفحه با بک لینک های بیشتر، رتبه بهتری در موتورهای جست و جو نظیر گوگل بدست می آورد. این امر با گذشت زمان با تغییرات بسیاری مواجه شد و هم اکنون عوامل زیادی در رتبه بندی صفحات اینترنتی در موتورهای جستجو تاثیرگذار هستند.

البته با توجه به مطالعه SEMrush در بین بیش از 600000 کلمه کلیدی و مراجعه به دامنه ها، بک لینک همچنان از مهمترین عوامل رتبه بندی است.

به همین دلیل است که استراتژی ساخت لینک مفید بسیار حیاتی است. و باید بدون توجه به آنچه دیگران می گویند یا انجام می دهند، به ساخت بک لینک پایبند باشید. شما باید مخاطب مشخصی داشته باشید و محتوای ارزشمندی را برای آن ها ایجاد کنید  و همچنین می دانید که انتشار این محتوا در سایت های اشخاص دیگر برای ساختن لینک بسیار ضروری است.

اما آیا می دانستید این پنج نکته که کمتر به آن پرداخته می شود برای هر استراتژی موفقیت آمیز درساخت لینک ضروری هستند؟

Tools-for-seo ابزار رایگان

برای بهتر انجام دادن انتخاب استراتژی ایجاد لینک، موارد کمی وجود دارند که بتوانند بیشتر از اپلیکشن ها و ابزار به شما کمک کنند. افراد می خواهند محتوای خود را با بهترین ابزارهایی که در حوزه  کاریشان پیدا می شود، پیوند دهند.

headline

به عنوان مثال، اگر مشغول تهیه مطلب در مورد ساخت لینک هستید، بهتر است به این ابزارهای تست کیفیت لینک بدهید:

  CoSchedule’s headline analyzer

 Neil Patel’s Ubber Suggest

   SEMrush

آیا نیازهای خاصی در حرفه شما وجود دارد؟ چه ابزارهای ارزشمندی برای رفع نیاز مخاطبان خود ارائه می دهید؟ اگر آن ابزار برای مخاطبانتان مفید باشند، در مطالب خود بیشتر به آنها لینک می زنند.

2 پیوند های خارجی و احیای لینک های شکسته

پیوندهای شکسته یا گمشده یک مشکل همیشگی برای مدیریت ایجاد لینک است.

لینک های شکسته، لینک هایی هستند که برای هدایت کاربران به صفحه ای مشخص در نظر گرفته شده بودند اما کاربران را به صفحه ی دیگری که وجود ندارد یا صفحه خطای 404 هدایت می کنند.

این لینک های شکسته در رتبه بندی موتورهای جستجو می توانند مشکل ایجاد کنند، اما به راحتی اصلاح می شوند. با مدیران وب سایت ارتباط برقرار کنید و از آنها بخواهید لینک های خراب را تعمیر کنند. آنها حتما این ایراد را برطرف می کنند زیرا می خواهند بازدید کنندگان سایتشان را به عنوان یک منبع معتبر بشناسند.

می توانید لینک های شکسته شده را با ابزارهایی مانند Majestic شناسایی کنید. اگر چه قدیمی است اما یکی از قدرتمندترین و مطمئن ترین سایت هایی است که برای آنالیز وبسایت ها مورد استفاده قرار می گیرد. این وبسایت فعالیت های زیادی انجام می دهد. شما برای آنالیز سئو سایت می توانید از ابزار رایگان آنالیز در بخش majestic seo استفاده نمایید.

majestic

بازگردانی پیوند شامل وب سایت هایی است که محتوا، محصولات و خدمات شما را بدون ذکر نام سایت شما استفاده کرده است. درخواست شما برای ایجاد پیوند ممکن است نسبت به درخواست رفع یک لینک خراب سخت تر باشد. مدیر وب سایت ممکن است پاسخ شما را ندهد یا حتی درخواست شما بر اساس خط مشی پیوند سایت رد شود. با این حال، باید یک درخواست تهیه کنید و در صورت دستیابی به لینک، پیروزیتان را جشن بگیرید.

3 پیوند های داخلی

پیوندهای شکسته داخلی باعث پایین آمدن رتبه بندی کلی در موتورهای جستجو می شوند. برای تجزیه و تحلیل و استفاده از پیوندهای داخلی، بهترین ابزار کنسول جستجوی Google (که قبلاً با عنوان Google Webmaster Tools شناخته می شد) است.

internal-links

شما باید پیوند های داخلی را در صفحات خود قرار دهید. اگر مقاله جدیدی منتشر می کنید که دارای اطلاعات مربوط به صفحات قبلاً منتشر شده است، به آن محتوای قبلی لینک دهید.

4 لینک های رقیبان

وقتی به دنبال پیدا کردن مطالب جدید هستید، به لینک های رقیبان بروید. مقالات و ایده های مرتبطی را جستجو کنید که دارای ترافیک قابل توجهی هستند. بعد از نوشتن متن اصلی، آن لینک های با ارزش را به عنوان استناد درج کنید. کار خود را با ابزارهایی مانند Ahref آسانتر کنید، که به شما امکان می دهد تا تحقیق سودمندتری داشته باشید.

ahrefs-competitor-links

5 Link intersect

اصطلاح “Link intersect” توسط  ابزار Ahrefs رایج شده است، که به شما امکان می دهد دریابید که کدام سایت ها به رقیبان شما در حوزه ی کسب و کارتان لینک می دهند. بر اساس این اطلاعات، با آن وب سایت ها رابطه برقرار کرده و محتوایی ایجاد کنید که برای آن ها با ارزش باشد و به آن پیوند بدهند.

ahrefs-link-intersect

 ابتدا کدام نکته را اجرا می کنید؟

ایجاد پیوند بخش مهمی از استراتژی بازاریابی محور، وب سایت است. شما به عنوان یک بازاریاب با تجربه در زمینه محتوا، حتما می دانید که باید برای مخاطبان خود محتوای با کیفیت و قوی ایجاد کنید.

اما جستجوی دقیق تر و کامل تر در لینک های رقیبان و سایر عوامل به شما این امکان را می دهد تا استراتژی ایجاد پیوند خود را بیشتر توسعه دهید.

نظر شما در مورد این نکات چیست؟ چه کار دیگری می کنید تا مطمئن شوید برنامه بازاریابی محتوای شما در ایجاد لینک مؤثر است؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.