طراحی سایت، محتوا،سئو و دیجیتال مارکتینگ

آیا مهاجرت به شیرپوینت 2016 ضروری است؟

2,013

در حال حاضر یکی از سوالهایی که برای مدیران IT پیش می آید این است که آیا مهاجرت به شیرپوینت 2016 ضروریست و اگر اینطور باشد، چه موقع باید اینکار صورت پذیرد؟ عوامل بسیار زیادی برای پاسخ به این سوال تاثیرگذار است.
در این مقاله می خواهیم شما را راهنمایی کنیم تا قبل از تصمیم گیری درباره مهاجرت به 2016 علاوه بر دانستن اینکه مهاجرت به چه چیزهایی بستگی دارد از ملاحظات اصلی نیز مطلع شوید.

در حال حاضر از کدام نسخه شیرپوینت استفاده می کنید؟

اگر درحال حاضر از SharePoint 2007 و SharePoint 2010 استفاده می کنید دیگر توسط مایکروسافت پشتیبانی نمی شوید و به صورت جدی باید ارتقاء به Sharepoint 2016 را در نظر داشته باشید.
فضای کسب و کار امروز نیاز به برقراری ارتباط سریع، مطمئن و همکاری بین تیم ها، مشتریان و شرکا دارد، بنابراین پشتیانی از محیط کسب و کار خود امری ضروری است.

چه چیزی در SharPoint 2016 جدید است؟

قدم بعدی، بررسی مزایایی است که شیرپوینت 2016 در اختیار کاربران و سرپرستان فناوری اطلاعات قرار می دهد. در اینجا لیستی کوتاه از ویژگی های جدید یا بهبود یافته فراهم شده است:

ارتقاء کاربری

 • بهبود تجربه کاربری با App Launchers و همچنین تغییرات UI
 • بهبود قابلیت استفاده از تلفن همراه
 • اپلیکیشن SharePoint برای تلفن همراه
 • پشتیبانی از اسناد ODF
 • فایل های به اشتراک گذاشته شده از طریق قابلیت Durable Link به شناسه سایت و شناسه سند ارجاع داده می شوند، بنابراین تغییر نام و یا انتقال فایل ها به پیوندهای خراب امکان پذیر نمیباشد.
 • پیش نمایش تصویر و فیلم
 • طول نام فایل و سایر محدودیت های کاراکتری حذف می شوند.
 • صفحه پروفایل کاربر جدید برای گنجاندن مطالب Delve و Graph
 • بخش بلاگ بروز رسانی شده است از جمله ویژگی هایی که اضافه شده است کشیدن و رها کردن برای اضافه کردن تصاویر به پست ها است.
 • پشتیبانی از فایل های بیشتر از 2 گیگابایت

بهبود Hybrid

 • سرویس جستجو می تواند با استفاده از شیرپوینت آنلاین در Office 365 پرس و جو کند و یک نتایج رتبه بندی شده واحد با ارتباط یکپارچه ارائه دهد.
 • اکنون eDiscovery و  Legal Hold به اشتراک گذاری شیرپوینت آنلاین در Office 365 می پردازند.­­­­­­­­
 • Delve و Office Graph API می توانند مندرجات سرویس های فرضی را به همراه محتوا در Office 365 نمایش دهند.
 • تلفیق ویژگی های گروهی برای اطمینان از اینکه محتوای دنبال شده، چه در محل و چه به صورت آنلاین، در یک پروفایل گروهی واحد ظاهر می شود.

بهبود مقیاس پذیری

 • محتوا پایگاه داده ها در TBs اندازه گیری خواهد شد.
 • قابلیت ایجاد 100,000 مجموعه سایت در هر بانک اطلاعاتی (قبلا 20,000 بود)
 • آستانه نمایش لیست به بیش از 5000 مورد خواهد رسید.
 • حداکثر 500 میلیون مورد در هر قسمت از فهرست جستجو
 • Traffic Management به صورت خودکار درخواست های کاربر را بر اساس بهبود سرور مسیریابی می کند.

نقطه ضعف SharePoint 2016 چیست؟

همانطور که می بینید بسیاری از ویژگی ها و قابلیت های جدیدی وجود دارد که در آخرین نسخه شیرپوینت برای کاربران نهایی و همچنین برای یک مدیر IT یا معمار وجود دارد. اما قبل از اینکه بیش از حد از سیستم عامل جدید روشن و درخشان هیجان زده شویم، نباید نقطه ضعف های آن را فراموش کنیم. اگر از این موارد چشم پوشی کنیم ممکن است هنگامی که کاربرانمان از آنها شکایت کردن، غافلگیر شویم.

SharePoint Foundation

SharePoint Foundation، که قبلاً با عنوان Windows SharePoint Services شناخته می شد، دیگر در شیرپوینت 2016  در دسترس نیست. اگرچه برخی از امکانات مهم نسخه شیرپوینت حذف شده است، اما کاهش هزینه لایسنس، شیرپوینت را به عنوان راه حلی مورد توجه برای مدیریت اسناد و پورتال شرکت های کوچک عنوان کرده است.

خدمات اکسل

خدمات اکسل در شیرپوینت 2016 وجود ندارد. با این وجود ، این نرم افزار کاملاً منسوخ نشده است زیرا با Office Online Server (همچنین به عنوان Office Web Apps شناخته میشود) ادغام شده است.

FIM

FIM مخفف عبارت Forefront Identity Manager Client است. در نسخه های قبلی شیرپوینت از FIM برای همگام سازی Active Directory و SharePoint استفاده میشد، اما در نسخه جدید شیرپوینت به هیچ وجه از آن استفاده نمیشود. در حال حاضر روش استاندارد انتقال کاربران از طریق Active Directory است.

 SharePoint Designer و InfoPath

در حال حاضر نسخه های جدید InfoPath و SharePoint Designer منتشر نمی شوند. نسخه های قبلی از سال 2013 هنوز در دسترس هستند و پشتیبانی میشوند.

برچسب ها و یادداشت ها

این امکانات در شیرپوینت 2016 حذف شده است. شما دیگر نمی توانید تگ ها یا یادداشت های جدید ایجاد کنید، یا حتی به موارد موجود دسترسی پیدا کنید. برای مدت زمان محدود، تمام برچسب ها و یادداشت های موجود را می توان با استفاده از Export-SPTagsAndNotesData CMD-Let در فایل های CSV بایگانی کرد. فقط ادمین شیرپوینت می تواند این فایل ها را انتقال دهد.

آیا باید از شیرپوینت 2016 استفاده کنیم؟

بعد از بررسی امکانات جدید و حذف شده در شیرپوینت 2016، سوال بعدی این است که آیا یکی از این امکانات حذف شده برای farm شما الزامی است. اگر  جواب شما “بله” است، باید نحوه استفاده از جایگزین آن را قبل از استفاده از شیرپوینت 2016 یاد بگیرید.

شیرپوینت یک بستر نرم افزار آزاد است. به همین دلیل، هر عملکرد  استاندارد حذف شده را می توان به عنوان یک ویژگی سفارشی در نظر گرفت، اگر به صورت فنی هیچ عامل بازدارنده ای وجود نداشته باشد، توصیه می کنیم در مورد نکات مثبت و منفی شیرپوینت 2016 تحقیق کرده و سپس از آن استفاده کنید.

نحوه مهاجرت به شیرپوینت 2016

زمانی که تصمیم شما برای بروز رسانی SharePoint 2016 نهایی شد، باید دو گزینه برای مهاجرت خود را بشناسید:

به روزرسانی از SharePoint 2013

این رویکرد راحت تر صورت می گیرد. شما یک Farm جدید SharePoint Server 2016 ایجاد می کنید، سپس محتوا و سرویس پایگاه داده های  اپلیکیشن را از SharePoint 2013 کپی می کنید. این کار شمای پایگاه داده را به 2016 ارتقا می دهد.

بروزرسانی از SharePoint 2010 یا نسخه قبل تر از آن

این کار کمی پیچیده تر است، زیرا شما نمی توانید مستقیم از شیرپوینت 2010 یا ورژن قبلی تر از آن به را SharePoint 2016 ارتقا دهید. گزینه های شما این است که یا از یک ابزار third-party مانند DocAve Migrator استفاده کنید، یا یک یا چند Farm موقت را ایجاد کنید که نسخه های قدیمی تر SharePoint را اجرا می کنند. به عنوان مثال، اگر از شیرپوینت 2007 بروزرسانی کرده اید، برای رسیدن به SharePoint 2016 باید یک SharePoint 2010 و یک فارم SharePoint 2013 را مستقر کنید. با DocAve، می توانید مراحل میانی را “حذف کنید”.

در نظر گرفتن خدمات برای کمک به مهاجرت

در حالی که گزینه های خود را ارزیابی می کنید و برنامه ای برای مهاجرت به SharePoint 2016 ایجاد می کنید، تنها نیستید. ارائه دهندگان خدمات می توانند به ارزیابی موقعیت عینی و ارائه توصیه هایی کمک کنند. درمورد اینکه چگونه می توانند به شما در طی کل فرآیند پشتیبانی رسانی کنند. از اولین بحث در مورد تصمیم گیری گرفته تا خدمات مهاجرت به عنوان یک سرویس با ما صحبت کنید. از طریق صفحه تماس با ما میتونین با ما در ارتباط باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.